آمادگی دانشگاه خوارزمی برای مشارکت در حل معضلات زیست محیطی و اجتماعی کرج

[ad_1]

رئیس شورای شهر کرج از اعلام آمادگی دانشگاه خوارزمی برای مشارکت در حل معضلات زیست محیطی و اجتماعی و گام برداشتن در راستای مهندسی فرهنگی کلانشهر کرج به خصوص منطقه حصارک خبر داد.

دکتر محمد نبیونی در افزود و گو با خبرنگار ایسنا، افزود: امروز دوشنبه (20 شهریور) اعضای شورای شهر کرج به دعوت ریاست و هیئت رئیسه دانشگاه خوارزمی از این دانشگاه دیدن کردند.

وی افزود: پس از حضور اعضای شورای شهر در بخش‌های مختلف دانشگاه خوارزمی، جلسه هیئت رئیسه برگزار و یک خبر از وضعیت دانشگاه و راهکارهای مختلف برای همکاری با شورای شهر به خصوص مرکز پژوهش‌های این نهاد مورد بررسی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در پایان این جلسه مقرر شد یک تفاهم‌نامه برای این همکاری تنظیم شود، در این راستا دونفر از طرف شورای شهر و دو نفر نیز از طرف هیئت رئیسه دانشگاه خوارزمی برای تنظیم این تفاهم‌نامه انتخاب شدند تا پس از فراهم شدن مقدمات این تفاهم نامه در یک جلسه رسمی امضا شود.

رئیس شورای شهر کرج در پاسخ به اینکه پتانسیل‌های دانشگاه خوارزمی قرار است در حل کدام معضلات کلانشهر کرج به کار گرفته شود و این همکاری به کدام بخش‌ها تسری خواهد یافت افزود: دانشگاه خوارزمی اعلام کرد که می‌تواند در مسائلی همچون کمبود منابع آب، ریزگردها و عوامل موثر در شکل‌گیری آن و همچنین مسائل زیست محیطی به خصوص پسماند با مجموعه شهر همکاری کند.

وی اضافه کرد: دانشگاه خوارزمی می‌تواند در حوزه مسائل فرهنگی به خصوص مهندسی فرهنگی منطقه حصارک نیز فعالیت‌های مشترکی با شورای شهر و شهرداری کرج داشته باشد.

نبیونی در پایان اعلام کرد: هیئت علمی دانشگاه خوارزمی در حوزه اجتماعی، می‌تواند در زمینه آسیب‌های اجتماعی کلانشهر کرج نیز یاری رسان باشد. 

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *