اجرای برنامه‌های ملی توسط اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی هوافضا

[ad_1]

کارشناس انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر با اشاره به اجرای برنامه‌های ملی توسط اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی هوافضا بر تعامل با تمام انجمن‌های علمی دانشجویی هوافضای کشور تاکید کرد.

طلیعه مقیمی در افزود‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: هدف اصلی انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور ارتقای وضعیت علمی و ساماندهی فعالیت‌های فوق‌برنامه علمی دانشجویان است.

کارشناس انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر افزود: این انجمن‌های علمی در سراسر کشور در حوزه‌های گوناگون با نظارت مستقیم دانشگاه و هدایتگری غیرمستقیم وزارت علوم فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به طرح تاسیس اتحادیه‌های انجمن‌های علمی ادامه داد: تقریبا 3 سالی است که وزارت علوم طرح تاسیس اتحادیه‌های انجمن‌های علمی را برای ارتباط بیشتر انجمن‌های علمی دانشجویی هر رشته خاص تصویب کرده است.

مقیمی اضافه کرد: از سه سال پیش که این طرح تصویب شد و مورد حمایت ویژه اداره کل فرهنگی وزارت علوم قرار گرفت، تاکنون 35 اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی در سراسر کشور تاسیس شدند که تمام دانشگاه‌ها مشارکت زیادی در تاسیس این اتحادیه‌ها داشتند.

کارشناس انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر تصریح کرد: این دانشگاه با برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌هایی که انجام داد، توانست هفته گذشته 22 انجمن علمی هوافضا، هوانوردی و صنعت هواپیمایی را گردهم جمع و برای اولین بار جلسه‌ای را برگزار کند.

وی افزود: در نهایت با هماهنگی اداره کل فرهنگی وزارت علوم و به همت دانشگاه خواجه نصیر هیات موسس اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی هوافضا، هوانوردی و هواپیمایی کشور تاسیس شد که به صورت سالیانه تشکیل جلسه خواهد داشت.

مقیمی با اشاره به اهداف تاسیس این اتحادیه،‌ افزود: تمام افراد حاضر در جلسه بر اجرای برنامه‌های مشترک این اتحادیه با هماهنگی تمام انجمن‌های علمی دانشجویی هوافضای کشور اتفاق نظر داشتند و بر اجرای برنامه‌ها در سطح ملی تاکید کردند.

کارشناس انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر با بیان اینکه کشور در دهه گذشته در صنعت هوافضا پیشرفت قابل توجهی داشته است، تصریح کرد: انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌هایی که وابسته به سازمان‌ها و نهادهایی غیر از وزارت علوم هستند نیز در این اتحادیه مشارکت دارند و با رای‌گیری که انجام شد، محمدامین محسنی نیز به عنوان دبیر اتحادیه انتخاب شد.

وی با تاکید بر ضرورت اعتبارسنجی برای این اتحادیه، افزود: باید برای این اتحادیه اسپانسر جذب شود تا برنامه‌ها به خوبی اجرا شوند.

وی در ادامه با اشاره به رسالت انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه،‌ اظهار کرد: فعالیت‌های آموزشی همچون برگزاری کارگاه‌ها، سمینارها، دوره‌های آموزشی در حوزه تخصصی مورد نظر، فعالیت پژوهشی در حوزه تخصصی مورد نظر اعم از ارائه مقاله،‌ طرح‌های پژوهشی، حضور در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و همکاری پژوهشی با شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالیت ترویجی شامل برگزاری برنامه‌ها، همایش‌ها و مسابقات خاص از جمله رسالت‌های انجمن‌های علمی دانشجویی است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *