«اخلاق» و «معنویت» محور هفتمین اردوی ملی طریق جاوید

[ad_1]

رئیس مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت‌فقیه و انقلاب اسلامی افزود: هفتمین دوره اردوی فرهنگی آموزشی طریق جاوید روزهای هجدهم تا بیست و یکم مهرماه سال جاری با محوریت اخلاق و معنویت در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

بر اساس اخبار اعلام شده، سید محمد هاشمی تروجنی، با بیان این مطلب اظهار کرد: هفتمین دوره اردوی فرهنگی آموزشی طریق جاوید، ویژه بازشناسی سیره و اندیشه معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(س) روزهای هجدهم تا بیست و یکم مهرماه در جوار حرم مطهر حضرت ثامن‌الحجج حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (علیهما السلام) برگزار می‌شود.

وی با بیان این خبر افزود: در این دوره که با حضور سیصد نفر از دانشجویان منتخب دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور برگزار می‌شود، اساتید و صاحب‌نظران حوزوی و دانشگاهی به بررسی ابعاد نگرش اخلاقی امام خمینی می‌پردازند.

رئیس مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت‌فقیه و انقلاب اسلامی در ادامه افزود: در این دوره از اردوی طریق جاوید از حضور اساتید شناخته‌شده و مبرز حوزه اندیشه‌ورزی در نظام حوزه و دانشگاه بهره گرفته‌شده است. برای مثال دکتر عماد افروغ درس‌گفتار اخلاق و سیاست متعالیه از دیدگاه امام خمینی را ارائه می‌دهد و حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر احمد واعظی به بررسی ابعاد منظومه اخلاقی و معنوی امام خمینی می‌پردازد.

هاشمی در ادامه افزود: سردار سرتیپ بسیجی دکتر بهمن کارگر به بحث اخلاق در دوران دفاع مقدس می‌پردازد؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید طه مرقاتی خویی نیز به بررسی دیدگاه امام خمینی پیرامون جایگاه اخلاق در فقه می‌پردازد؛ همچنین دکتر سید علی قادری سبک زندگی امام را به‌عنوان درس‌گفتار مربوطه ارائه داده و دکتر محمدرضا دهشیری نیز به بررسی اصول و ابداعات مفهومی امام خمینی در سیاست خارجی و روابط بین‌الملل با تأکید بر اخلاق سیاسی می‌پردازد.

رئیس مرکز امام، ولایت‌فقیه و انقلاب اسلامی ضمن بیان این مطلب اشاره کرد: مراسم افتتاحیه این برنامه روز سه‌شنبه هجدهم مهرماه با حضور آیت‌الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی و امام‌جمعه مشهد، دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی، دکتر سید جواد حسینی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در سالن همایش‌های سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار می‌شود.

گفتنی است این برنامه با مشارکت معاونت فرهنگی، هنری و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی و سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *