ادغام آموزش علوم پزشکی در وزارت علوم جزو برنامه‌های سازمان برنامه نیست

[ad_1]

معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور افزود: ادغام آموزش علوم پزشکی در وزارت علوم جزو برنامه های سازمان برنامه و بودجه نیست و اصلا به این مساله نباید فکر کرد که آموزش علوم پزشکی را به سمت آموزش عالی ببریم.

بر اساس اخبار اعلام شده،  سعید نمکی معاون امور اجتماعی و عمومی سازمان برنامه و بودجه صبح امزروز در همایش معاونان آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: مطلقا کسی نباید به این فکر کند که آموزش پزشکی به آموزش عالی منتقل شود. آموزش عالی پزشکی کشور یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است و ادغام این دو اصلا جزو برنامه‌های ما نیست.

وی با بیان اینکه اولویت بحث آموزش و پژوهش چیزی است که به شدت به دنبال آن هستیم، افزود:  متاسفانه در حال تربیت آدم‌هایی وابسته به دستگاه‌ها هستیم. اگر در آزمایشگاه‌ها و سی تی اسکن‌ها بسته شود، پزشکان دچار مشکل می‌شوند. این شیوه آموزش باعث افزایش تقاضای القایی و تربیت انسان‌های تک بعدی می‌شود.

معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تاکید کرد: انتظار داریم معاونین آموزشی دانشگاه‌ها با خرافه‌گرایی مقابله کنند. یکی از خطراتی که پزشکی مملکت را تهدید می‌کند، خرافه‌گرایی است. اگر در این زمینه غفلت شود، طوفان جهالت نابودمان می‌کند. طب نوین چون جاهایی در زمینه پاسخ‌گویی جا مانده و بیمار از درمان باز می‌ماند، سراغ رمال و دعانویس و علف فروش می‌رود.

ادامه دارد

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *