ارائه بسته آموزشی "دانشگاه حسینی" در مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان

[ad_1]

مدیر آموزش‌های فرهنگی ـ سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از ارائه بسته آموزش مجازی تحت عنوان «دانشگاه حسینی» همزمان با آغاز ماه محرم و ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور در مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان خبر داد.

بر اساس اخبار اعلام شده، مرتضی فاضلی مدیر آموزش‌های فرهنگی ـ سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، حضرت امام حسین(علیه السلام) و ثبت نام ورودی جدیدهای دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور، مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان بسته آموزش مجازی تحت عنوان «دانشگاه حسینی» ویژه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور ارائه کرد.

فاضلی درخصوص اهداف این بسته آموزشی افزود: از آنجا که نسل چهارم انقلاب که جوانان و به ویژه دانشجویان امروز دانشگاه‌های کشور را شامل می‌شوند همچون نسل‌های پیشین عاشق و شیفته اهل بیت عصمت و طهارت به ویژه امام حسین(علیه السلام) هستند و این محبت و ارادت نسل به نسل و سینه به سینه تا به امروز منتقل شده است لذا در کنار این شور حسینی ، شناخت و درک عظمت حادثه عاشورا و نقش نهضت امام حسین(ع) در تحولات امروز جهان اسلام ضروری است و تأثیر به سزایی در ارتقای بینش سیاسی و کسب منظومه فکری و چارچوب اعتقادی و معرفتی آنان خواهد داشت.

وی در خصوص منابع مورد مطالعه جهت حضور در این بسته آموزشی افزود: سه درس «گفتارهایی پیرامون عاشورا» ، «نگاهی نو به نهضت حسینی»، و «واجبِ فراموش‌شده» (آشنایی با فریضه امر به معروف و نهی از منکر) با هدف آموزش مخاطب دانشگاهی در راستای تعمیق و ارتقای معارف عاشورایی متناسب با نیازهای روز جامعه تولید و ارائه گردیده است.

مدیرکل آموزش‌های فرهنگی سیاسی نهاد با بیان اینکه در درس گفتارهایی پیرامون عاشورا آیت الله مصباح یزدی به بیان موضوعاتی همچون زمینه های تحریفات عاشورا، هدف از قیام امام حسین و امر به معروف و نهی از منکر پرداخته افزود: آشنایی با این مباحث می‌تواند به درک عظمت و فلسفه قیام امام حسین(علیه السلام) علیه جریان سلطه ظلم و فساد کمک بسزایی کند.

فاضلی اضافه کرد: درس واجب فراموش شده اختصاص به تبیین فلسفه و شیوه‌های امر به معروف و نهی از منکر دارد که بنا به تصریح سالار شهیدان احیای این فریضه از اهداف اصلی قیام آن حضرت بوده است.

به اعلام مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان یک وبسایت آموزش مجازی است که خدمات رایگان آموزشی را به صورت شبانه روزی و از طریق اینترنت ارائه می‌دهد و تاکنون بیش از 400 هزار دانشجو و استاد دانشگاه در این سامانه عضو شده‌اند. دانشجویان جهت اطلاع بیشتر از این بسته آموزشی می‌توانند به وب سایت آموزش مجازی دانشگاهیان به نشانی http://ec.nahad.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *