ارتقاء کیفیت آموزش از دغدغه های جدی وزارت علوم است

[ad_1]

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: ارتقاء کیفیت آموزش از دغدغه های جدی وزارت علوم است.

بر اساس اخبار اعلام شده، سید ضیاء هاشمی در دانشگاه ارومیه افزود: امروزه توسعه فضای اموزشی دغدغه جدی وزارت علوم نبوده بلکه ارتقای سطح کیفی آموزش و پژوهش ها در دانشگاهها، افزایش دقت و سخت گیری اساتید بر مقالات و پایان نامه های ارائه شده و استفاده بهینه از امکانات موجود و کارافرینی از دغدغه های جدی این وزارتخانه است که نقش موثری در توسعه کشور دارد.

وی با تاکید بر ارتقاء مهارت آموزی در محیط های دانشگاهی تصریح کرد: دانشگاهها باید با ارائه راهکار به سمت رفع مشکلات جامعه و کم کردن بار مشکلات از دوش دولت حرکت کنند.

هاشمی با بیان اینکه آذربایجان غربی کانون همزیستی اقوام و مذاهب مختلف است تصریح کرد: این استان در زمینه تعامل و افزود و گوهای فرهنگی و در ارائه نماد برجسته ای از وحدت در هرزمان پیشگام بوده است.

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تعامل و همزیستی دانشگاهیان با وجود تنوع دیدگاه و تنوع مذهب و فرهنگ نشان از وحدت و همبستگی ملی است اظهار کرد: با تاکید معظم‌له از هرگونه تبعیض قومی و دینی در دانشگاهها باید اجتناب کرد.

هاشمی با بیان اینکه در وزرات علوم نیازمند تعامل گستره در سطح ملی هستیم افزود: فارغ التحصیلان کشور در سایر کشورها به فعالیت علمی و پژوهشی بپردازند ضرری برای کشور است و باید با ایجاد جاذبه در کشور و محیط های دانشگاهی ، افراد را ترغیب به ادامه فعالیت در کشور کنیم.

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه بازدهی دانشگاه‌ها در پرورش نیروی متخصص و کارامد است، اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید در خصوص مسایل جدی کشور و چالش های موجود راهکار ارائه دهند.

هاشمی با اشاره به اینکه نگاهمان باید در جامعه امروز نسبت قبل به‌روز شود و برروی نیازسنجی متمرکز شویم، اظهار کرد: دانشگاهها، شرکت‌های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری باید با توجه به نیازهای موجود جامعه فعالیت و تولید دانش کرده و مشکل گشای جامعه باشند.

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: باید با ایجاد بستر مناسب حلقه مفقوده بین دانشگاه و صنعت پیدا شده و زمینه پیشرفت کشور فراهم شود.

وی افزود: دانشگاه و دانشگاهیان در تحولات جامعه پیشگام هستند و باید در بخش های مختلف چشم اندازی نسبت به آینده داشته باشند.  

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *