افزایش 15 درصدی ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه امیر کبیر/ آغاز ساخت یک خوابگاه جدید

[ad_1]

رییس دانشگاه امیر کبیر از افزایش 15 درصدی ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه طی سه سال اخیر خبرداد و افزود:‌ کار ساخت یک خوابگاه با ظرفیت 206 نفر و سرمایه گذاری 10 میلیارد تومانی آغاز شده که با افتتاح آن 7 درصد به ظرفیت خوابگاه‌های امیرکبیر افزوده می‌شود.

بر اساس اخبار اعلام شده، دکتر سید احمد معتمدی در مراسم افتتاح خوابگاه دانشجویی دانشگاه امیرکبیر، توجه به امور رفاه دانشجویان را یکی از برنامه‌های راهبردی این دانشگاه عنوان کرد و افزود: اولین شرط توسعه هر دانشگاه داشتن محیط آرام و کم کردن دغدغه‌های رفاهی دانشجویان است. بر همین اساس دانشگاه امیر کبیر از همان سالی که برنامه راهبردی خود را تدوین کرد امور رفاهی نظیر خوابگاه‌های دانشجویی را در اولویت کارهای خود قرار داد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه 35 درصد دانشجویان دانشگاه امیر کبیر خوابگاهی هستند، افزود:‌ یک سوم دانشجویان از شهرستان‌ها وارد دانشگاه امیرکبیر می‌شوند بنابراین بحث رفاهی آنها باید مورد توجه قرار بگیرد که خوشبختانه دانشگاه امیرکبیر با کمک صندوق رفاه تلاش‌های خوبی انجام داده است.

دکتر معتمدی خاطرنشان کرد:‌ متاسفانه دانشگاه امیرکبیر توانستته خوابگاه‌های دارای رتبه‌های 3، 4 و 5 را ارتقا دهد، اگر چه در این زمینه با کمبودهای بودجه‌ای مواجه بودیم و ما اعتبارات تعمیر و تجهیز را به صورت کامل دریافت ننموده ایم و اگر هم چیزی دریافت کرده‌ایم به صورت اوراق بوده، اما تلاش کردیم تا با بودجه های جاری خود برای ارتقا خوابگاه‌ها اقداماتی انجام دهیم .

رییس دانشگاه امیر کبیر از افزایش 15 درصدی ظرفیت خوابگاه‌های این دانشگاه‌ها طی سه سال اخیر خبر داد و افزود: سعی شده است با افزایش ظرفیت خوابگاهی در راستای استاندارد سازی خوابگاه‌ها گامی برداریم. که البته سرمایه گذاری ساخت یک خوابگاه با ظرفیت 206 نفر  و با اعتبار 10 میلیارد تومان صورت گرفته و کار ساخت آن را شروع کرده‌ایم و امیدواریم سال آینده افتتاح کنیم. درصورت افتتاح این خوابگاه 7 درصد به ظرفیت خوابگاه‌های امیر کبیر افزوده می شود.

وی در پایان تاکید کرد: بر اساس برنامه راهبردی دانشگاه امیرکبیر، باید تا پایان برنامه ظرفیت خوابگاه‌های این دانشگاه تا 100 درصد افزاییش پیدا کند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *