اگر صنعت به علم و دانشگاه متکی شود تحول اقتصادی فراهم می‌شود

[ad_1]

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: هدف مشترک ما در دولت رسیدن به یک جامعه آرام، امن و پیشرفته است که به‌عنوان شعار دولت دوازدهم تعیین‌شده و مطالباتی ملی هستند .

بر اساس اخبار اعلام شده، سید ضیا هاشمی عصر امروز در سومین نشست شورای اداری استان هرمزگان بابیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر الگوهای موفقی از مدیریت بوده‌اند، عنوان کرد: نوع نگاه این شهیدان بزرگوار برگرفته از دین مبین اسلام و تعالیم پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) بوده است .

وی ادامه داد: ویژگی شهیدان رجایی و باهنر این بوده است که محل شهادت آن‌ها محل کار آن‌ها بوده است و ما هم باید دفتر کار خود را به‌عنوان میدان جهاد و تلاش بدانیم و بر این اساس مدیریت ما نیز مدیریت جهادی خواهد بود .

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بابیان اینکه امروز دولت این امکان را ندارد که منابع کافی را تأمین و در اختیار بخش‌های مختلف قرار دهد، افزود: منابع دولت محدود است و امروز دولت مکلف است رقم کلانی را به صندوق‌های بازنشستگی بپردازد و برای پرداخت یارانه نیز هزینه سنگینی متوجه دولت است اما منابع درآمدی دولت تنها نفت و مالیات است .

هاشمی تصریح کرد: سیاست قطعی دولت بر این است که همه دستگاه‌ها در یک اقدام هماهنگ تلاش کنند منابع به حداکثر برسد و مصارف به حداقل برسد .

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بابیان اینکه کشور ما ظرفیت‌های خوب و فوق‌العاده‌ای دارد، اظهار کرد: منابع انسانی، امنیت و سرمایه‌های بزرگ و مهم‌ترین آن ظرفیت‌های مردمی در کشور وجود دارد و می‌توانیم در این موقعیت یک خیز تاریخی داشته باشیم اما اگر از این فرصت خوب استفاده نشود، می‌تواند خطرات و چالش‌هایی داشته باشد .

هاشمی بابیان اینکه استان هرمزگان ظرفیت‌های راهبردی دارد، اظهار کرد: بیش از 70 هزار دانشجو در این استان مشغول تحصیل هستند و مؤسسات آموزشی فراوانی در این استان وجود دارد .

وی اضافه کرد: اگر صنعت به علم و دانشگاه متکی شود آن زمان چشم‌اندازی از رشد و تحول اقتصادی فراهم می‌شود .

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: هدف مشترک ما در دولت رسیدن به یک جامعه آرام، امن و پیشرفته است که به‌عنوان شعار دولت دوازدهم تعیین‌شده و مطالباتی ملی هستند .

هاشمی افزود: هدف نهایی این است  که کشوری مقتدر باشیم . اقتدار ابعاد مختلف دارد و یک بعد آن ازنظر نظامی است اما نیاز به اقتدار علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز داریم .

وی بابیان اینکه انتخابات پرشور امسال نشان داد جامعه مسیر دولت تدبیر و امید را تایید می‌کند، خاطرنشان کرد: ما موظفیم برای نگه‌داری این امانت در فرصت چهارساله دیگر به سمت جامعه مقتدر و امن، آرام پیشرفته حرکت کنیم و اگر همه سطوح در جامعه دست‌به‌دست هم دهند موفق خواهیم بود .

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: یکی از رویکردهایی که موردتوجه قرارگرفته بهره‌گیری از ظرفیت‌های دریاست که بیشترین این ظرفیت‌ها باکیفیت بسیار خوب در هرمزگان موجود است و اهتمام به این موضوع و بسیج کردن نیروهای استان به این سمت یک ضرورت است .

هاشمی ادامه داد: هدف ما تحقق رشد 8 ‌درصدی در اقتصاد است و اهتمام دولت به این امر است اما رسیدن به این رقم بسیار دشوار است و دولت سال گذشته با ایجاد 600 هزار فرصت شغلی که نیاز به سرمایه‌گذاری دارد یک رکورد برجا گذاشت .

وی بیان کرد: اگر 770 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کشور صورت گیرد، رشد اقتصادی 8 درصدی محقق می‌شود و رسیدن به آن مستلزم تلاش جدی است و هرمزگان از استان‌های تأثیرگذار در این عرصه خواهد بود و از ظرفیت‌های جدی و اصلی برای تحقق هدف رشد اقتصادی برخوردار است .

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان افزود: حل مسائل استان هرمزگان در گرو این است که نگاه محلی به نگاه ملی پیوند بخورد و دولت این اهتمام را دارد در حوزه‌های مختلف نسبت به استان‌ها توجه ویژه کند و نیاز است زمینه‌ها و فرصت‌ها و استعدادها در استان‌ها شناسایی و معرفی شود تا پیوندهای ملی و محلی بتواند مشکلات استان‌ها را حل کند.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *