باید در انتخاب فرد اصلح برای پست وزارت علوم، نهایت دقت را به خرج داد

[ad_1]

رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان افزود: انتخاب وزیر علوم اصلح، مساوی با برآورده شدن انتظارات جامعه‎ علمی است.

حسن ولی زاده در افزود‎وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهار کرد: وزارت علوم از نقش و جایگاه بالایی در کشور ما برخوردار بوده و در پیشرفت و توسعه‌ کشور و دانشگاه‌ها تاثیر بسزایی دارد، از این رو باید در انتخاب فرد اصلح به عنوان وزیر علوم جدید، نهایت دقت را به خرج داد.

وی افزود: فرد منتخب باید سابقه‎ مدیریتی خوب و رزومه‎ سطح بالا داشته و دارای سوابق اجرایی و تشکیلاتی قوی باشد تا مسئولیتی به این مهمی را بر عهده بگیرد و به تبع، انتخاب فرد اصلح برای این منصب می‎تواند در برآوردن انتظارات جامعه‌ علمی بسیار تاثیرگذار باشد.

وی تاکید کرد: همچنین وزیر علوم منتخب باید نسبت به مسائل کشور و نقشه‎ جامع علمی آگاه بوده و در ارگان‌های مختلف صاحب نفوذ باشد و در شرایط بحرانی و در مواجهه با مشکلات مالی بتواند با برنامه‌ریزی صحیح و درست، مشکلات را حل کند.

ولی زاده افزود: شرایط تهیه و تنظیم لایحه‌ بودجه‌ی 97 در ماه مهر و آبان تایین می‌شود و به همین دلیل نیز وزیر علوم باید هرچه زودتر انتخاب شود.

وی با بیان این که انتظار اصلی جامعه‎ علمی از وزیر علوم، تامین و تعریف بودجه‌ کافی و مناسب است، افزود: وزیر علوم باید نگاه فراجناحی و معتدلی نسبت به مسائل مختلف داشته باشد و با منش و رفتار علمی، دانشگاه‌ها را اداره کند که این شرط شامل تمامی اساتید و کارمندان دانشگاه‎ها نیز می‎شود.

وی افزود: اگر فرد منتخب رویکرد خوب و مناسبی در اداره‎ دانشگاه داشته باشد، ناخودآگاه، مشکلات فرهنگی و مالی دانشگاه نیز برطرف می‌شوند و از سوی دیگر دانشگاه‌ها باید تولید کننده‌ ثروت بوده و دارای امکانات و آزمایشگاه‌های بیشتری و استقلال مالی باشند.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *