برقراری ارتباط بین دانشگاه‌های ایران و مجارستان به یزد سپرده شد

[ad_1]

به اعلام منابع رسمی، حسین سالار عصر امروز در مراسم امضای یادداشت تفاهم و توافق همکاری بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران با وزارت منابع انسانی مجارستان اظهار داشت: وزارت علوم برقراری ارتباط با دانشگاه‌های کشورهای مختلف را پیگیری می کند که این برقراری ارتباط به دانشگاه‌ها سپرده شده است.

وی افزود: بر اساس ظرفیتی که در هر دانشگاه وجود دارد و با توجه به ویژگی‌های دانشگاه هدف در خارج از کشور، مسئولیت برقراری ارتباط با دانشگاه‌های هر کشور به یک دانشگاه در داخل کشور سپرده می‌شود.

سالار یادآور شد: مسئولیت برقراری ارتباط با دانشگاه‌های مجارستان نیز به دانشگاه یزد سپرده شد و امروز نیز با حضور وزیر منابع انسانی مجارستان، یادداشت تفاهمی در این زمینه امضا شد.

وی، تبادل دانشجو، استفاده از ظرفیت‌های علمی، تبادل استاد و …. را از جمله مواردی برشمرد که دانشگاه‌های دو کشور می‌توانند در مورد آن همکاری داشته باشند.

قائم مقام وزیر در امور بین‌الملل با اشاره به اینکه کشور ایران دارای نخبگان بسیاری است و ایران به نخبه‌پروری در جهان شهرت دارد، افزود: دانشجویان ایرانی در زمره بهترین دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های خارجی هستند و باید از ظرفیت آنها نیز در تقویت روابط دانشگاه‌ها با یکدیگر استفاده کرد.

به اعلام مهر، در این مراسم علاوه بر امضای یادداشت تفاهم میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با وزارت منابع انسانی مجارستان، مهمانان این مراسم از دانشکده مهندسی مکانیک، مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه یزد نیز بازدید کردند.

[ad_2]

مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *