برنامه‌های هنری باید با رعایت موازین شرعی باشد

[ad_1]

به خبر منابع رسمی، آیت‌الله علیرضا اعرافی شامگاه چهارشنبه در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی با بیان اینکه نگاه حوزه علمیه به دوره جدید فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیریت آن مثبت است، افزود: مراکز و مؤسسات پژوهشی بسیاری در حوزه علمیه که بالغ بر ۱۰۰ مرکز است مشغول فعالیت هستند و مجموعه فعالیت‌های این مجلات حوزوی نیز بیش از ۱۵۰ عنوان است.

وی افزود: ۴۰ مرکز تخصصی نیز در حوزه مشغول به فعالیت است که همه این‌ها ظرفیتی بزرگ برای مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به شمار می‌رود.

امام جمعه قم با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در عرصه‌های مختلفی فعالیت می‌کند، افزود: در قالب هنر می‌توان با رعایت کامل موازین شرعی فعالیت‌های خوبی برای نشاط و شادی نسل جوان اجرا کرد.

وی ادامه داد: نیازمند نگاه فقهی و فلسفی در عرصه‌های مختلف کارکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم و حوزه‌های مختلف می‌توان پروژه‌های فلسفی و فقهی را تعریف کرد و بر روی آن کار کرد.

تعیین ۱۵ نظام جامع در حوزه

آیت الله اعرافی با بیان اینکه در ابتدای فعالیت در حوزه علمیه در ۳۰ محور آسیب شناسی داشتیم، افزود: مطالبات مقام معظم رهبری و مراجع تقلید در خصوص حوزه دسته‌بندی و جمع‌آوری و منشور اولیه تهیه شد که بر اساس آن اولویت‌ها و برنامه ریزی‌های حوزه مشخص شده است.

وی افزود: ۱۵ نظام جامع و راهبردی در این راستا تعیین شد و معتقدیم نظام آموزشی حوزه باید نوعی هدایت‌مند و هوشمند و تلفیقی از نظام سنتی و جدید باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به طرح «حبل المتین» اظهار داشت: در این طرح افرادی که علاقمند هستند دروس حوزوی را در کنار مدارس حوزوی اما خارج از سیستم حوزوی و برای ارتقاء سطح معرفتی خود دنبال کنند اجرایی خواهد شد که این امر فرصتی برای نسل جوان نیز ایجاد می‌کند.

[ad_2]

مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *