بیانیه جهاد دانشگاهی در واکنش به تصمیم غیرقانونی دولت آمریکا

[ad_1]

جهاد دانشگاهی در پی تصمیم نابخردانه و غیرقانونی دولت ایالات متحده آمریکا بیانیه‌ای صادر کرد.

بر اساس اخبار اعلام شده به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، متن بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

 فَقاتِلْ فی‏ سَبیلِ‌اللَّهِ لا تُکَلَّفُ إِلاَّ نَفْسَکَ وَ حَرِّضِ الْمُؤْمِنینَ عَسَی‌اللَّهُ أَنْ یَکُفَّ بَأْسَ الَّذینَ کَفَرُوا وَاللَّهُ أَشَدُّ بَأْساً وَ أَشَدُّ تَنْکیلاً (نساء، 84)

شهرقدس، میراث گرانبها و خاک جدایی‌ناپذیر کشور فلسطین است؛ همچنین از آنجا که نخستین قبله مسلمانان را در خود جای داده، کانون توجه، احترام و دلبستگی بیش از یک میلیارد و نیم مسلمان در سرتاسر عالم است.

اقدام موهن و نابخردانه دولت ایالات متحده آمریکا در اعلام بیت‌المقدس بعنوان پایتخت یکپارچه رژیمی نامشروع و غیرقانونی و خوش رقصی رییس جمهور این کشور برای صهیونیست‌های اشغالگر مُهر تاییدی است بر غصب، تجاوز و هتک حرمت مقدسات توسط این رژیم که نتیجه آن تاکنون آوارگی یک ملت مظلوم و نادیده گرفته شدن حقوق قانونی آنها بوده است.

دولت آمریکا به تلافی پیروزی بزرگ مقاومت و پایان حکومت خودساخته داعش بار دیگر فرسنگ‌ها دورتر از خاک خود یعنی در خاورمیانه ملتهب و گرفتار جنگ و خون‌ریزی، آتش فتنه‌ای دیگر را به جان ملت‌های منطقه و بویژه مسلمانان انداخته است.

همگان امروز شاهدند که قطعنامه‌های سازمان ملل تا چه حد، بازیچه دست استکبار قرار گرفته، بطوری که رییس جمهور یک کشور به خود اجازه می‌دهد برخلاف قوانین بین‌المللی، شهر قدس اشغالی را به اشغالگران آن بسپارد و سفارتخانه کشورش را به این اراضی منتقل کند.

صد افسوس که برخی از کشورهای عرب منطقه با غفلت و جهالت، مقابله با رژیم اشغالگر قدس را از یک موضوع اولویت‌دار و مهم به یک شعار تنزل دادند و عملاً شرایط را برای وقاحت اخیر استکبار مهیا ساختند.

این فتنه افروزی و اعلام پایتختی بیت‌المقدس برای رژیم صهیونیستی به شدت محکوم است و قطعاً ملت‌ها و دولت‌های مستقل بیش از پیش به آن واکنش نشان خواهند داد. سران آمریکا باید بفهمند که دیگر این گونه حمایتها و پیمان‌های دوجانبه برای حفظ امنیت رژیم صهیونیستی در برابر اراده ملتهای مسلمان و جبهه مقاومت کاری از پیش نخواهد برد و این رژیم را از سراشیبی سقوطی که در آن قرار دارد، نجات نخواهد داد.

جهاد دانشگاهی همگام با دولت و اقشار مختلف ملت ایران با مردم ستمدیده فلسطین اعلام همبستگی کرده و از جامعه بین‌المللی قویاً می‌خواهد تا برای پایان اشغالگری و بدعت‌های سبک مغزانه با جدیت به مسوولیت خود عمل کند.

اعضای این نهاد انقلابی، وحدت مسلمانان را رمز پیروزی آنها بر دشمنان مکار دانسته و بر تداوم انتفاضه و مقاومت تا نابودی غده سرطانی رژیم صهیونیستی و شکستی دیگر برای سیاست‌های شوم منطقه‌ای آمریکا و این رژیم تاکید می‌کنند».

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *