تابش آغاز سال تحصیلی را به دانش‌آموزان و دانشگاهیان تبریک افزود

[ad_1]

محمدرضا تابش نائب رئیس فراکسیون امید در دو پیام که یکی به مناسبت بازگشایی مدارس و دیگری به‌بهانه بازگشایی دانشگاه‌ها به رشته تحریر درآمده، آغاز سال جدید تحصیلی را تبریک افزود.

بر اساس اخبار اعلام شده در متن پیام نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی به‌مناسب بازگشایی مدارس آمده است:

«به نام خداوند دانا و توانا

آغاز ماه مهر، فصل طلوع دوباره خورشید دانش و شکوفایی غنچه‌های آگاهی و تجلی بهار تعلیم و تربیت و رونق دوباره جان و جهان دانش آموزان به نور علم و معرفت و آغاز دوباره تلاش برای دانستن و آموختن، گرامی باد.

شروع سال تحصیلی به مانند هر سال، با آغاز هفته دفاع مقدس، که یادآور رشادت‌ها و دلاورمردی‌های ایثارگران و رزمندگان عزیز ماست، مقارن شده و درطلیعه ماه محرم، رنگ و بویی حسینی و عاشورایی نیز به خود گرفته است و این همه، رسالت و حرکت ما در نیل به اهداف حماسه حسینی، یعنی دانش آموزی در مکتب انسان ساز وعزت بخش  حسین(ع) و یارانش  که به ما درس آزادگی، ظلم ستیزی، خودشناسی و خداشناسی دادند را سنگین‌تر می‌کند.

در کشوری که سرشار از منابع انسانی جوان و دلبسته به دین و وطن و امیدوار به آینده است، آموزش پرورش نقش بی‌بدیلی در تربیت این نیروها برای مدیریت آینده کشور و تحقق توسعه و پیشرفت و حل مشکلات مردم و جامعه دارد.

 این موضوع همواره مورد تاکید دولت و مجلس شورای اسلامی نیز بوده که امیدوارم با تلاش، برنامه‌ریزی و آینده‌نگری و نگاه علمی به مقوله آموزش و فراهم کردن ابزار لازم و تربیت انسان‌هایی دلبسته به دین و آیین این مهم عملی شود و روز به روز شاهد کارآمدی بیشتر و بهره‌وری بهتر نظام آموزش و پرورش کشور مان درسایه تعلیم وتربیت نونهالان، نوجوانان و جوانان برومند این سرزمین توسط معلمین ارجمند و همه دست اندرکاران امر در این وزارتخانه حساس و کلیدی کشور باشیم.

نگاه واقع نگر و مبتنی بر آمار در اردکان به این واقعیت اشاره دارد که در گذشته، شاهد تنزل کیفیت آموزشی در این شهرستان بوده‌ایم که خوشبختانه در سال‌های اخیر، با برنامه‌ریزی و جدیت صورت گرفته از سوی دست اندرکاران آموزش و پرورش شهرستان و زحمات زائدالوصف معلمان و مربیان و همراهی والدین بزرگوار دانش آموزان و همت و خودباوری تلاش شایسته خود این عزیزان، روند نزولی متوقف و سیر صعودی یافته که نشاندهنده بهبود وضعیت آموزشی در اردکان است،اما هنوز تا رسیدن به جایگاهی در خور شان و نام والای اردکان، شهر علم و ادب و فرهنگ و زادگاه عالمان و اندیشمندان، فاصله داریم.

بدیهی است دستیابی به این مهم ، با برنامه ریزی واقع گرایانه و هدفمند و حمایت همگانی عملی خواهد شد.

 اینجانب  کما فی السابق، مساعدت  برای نیل به این مقصود و حمایت از فرهنگیان ارجمند و معلمان پرتلاش را بر خود فرض می دانم.

در آغاز سال تحصیلی جدید به پیشگاه همه معلمان و دست اندرکاران امر آموزش و پرورش، آینده سازان این دیار و همه دانش آموزانی که با اراده استوار و اشتیاق روزافزون، گام درمسیر  دانستن و آگاهی و محیط انسان ساز مدارس می گذارند و تمامی والدین بزرگوارشان که ایثارگرانه می کوشند تا مشکلات و مسائل فراروی فرزندانشان را برای بالندگی و پیشرفت روزافزون آنها مرتفع نمایند، درود میفرستم و مجددا بر عزم خود در حمایت و همراهی با آنان در پیمودن این مسیر ارزشمند تاکید می نمایم و سربلندی و سرافرازی ایشان و اردکان عزیز را خواستارم.»

عضو هیات امنای دانشگاه‌های یزد و علم و صنعت ایران همچنین در پیامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نوشت: نظام آموزش عالی ما باید به گونه ای باشد که انسان های منزه و کارآمد از آن خارج شوند. دانشمندان و مدیرانی که به مدد علم و مدیریت آنها، ایران عزیز در مسیر توسعه پایدار و پیشرفت قرار گیرد و ارمغانش برای مردم رفاه وامنیت و آرامش باشد.

به اعلام ایسنامتن کامل این پیام بدین شرح است:

«به نام خدا

سال تحصیلی جدید مراکز آموزش عالی و دانشگاهی کشور را در حالی آغاز می کنیم که فضای ایران اسلامی سرشار از عطر جانبخش حماسه حسینی و متاثر از عظمت مکتب انسان ساز عاشورا و گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس و دلاورمردی ها و رشادت های ایثارگران و رزمندگان این مرز و بوم است.

دانشگاه موتور محرکه جامعه و منبع عظیم تعالی علمی سرمایه های اجتماعی و به فعلیت در آوردن ظرفیت های نیروی انسانی هر دیار است و دانشجو در عنفوان جوانی و در ابتدای مسیر بالنده زندگی، با بهره گیری از فضای سازنده و تحول آفرین دانشگاه، می کوشد تا ظرفیت های درونی خود را متجلی سازد و برای ساختن آینده میهن مهیا شود.

بدیهی است نظام آموزش عالی ما باید به گونه ای باشد که انسان های منزه و کارآمد از آن خارج شوند. دانشمندان و مدیرانی که به مدد علم و مدیریت آنها، ایران عزیز در مسیر توسعه پایدار و پیش رفت قرار گیرد و ارمغانش برای مردم رفاه وامنیت و آرامش باشد.

از دانشگاه اردکان و مراکز آموزش عالی شهرستان نیز در کنار این نقش آفرینی ملی، انتظار است برای حل مشکلات منطقه ای اهتمام ورزند. در سال های اخیر اردکان به مدد ایجاد زیر ساخت های مناسب، در مسیر صنعتی شدن گام نهاده و ضروریست تا این مسیر، با همراهی، نقش آفرینی و مشارکت دانشگاه، به توسعه ای متوازن و پایدار ختم شود.

همه مراکز آموزش عالی به ویژه دانشگاه اردکان به عنوان دانشگاه مادر، باید نقش اساسی و محوری خود در ارتباط با تامین نیازهای علمی و تخصصی جامعه از یک سو و پرورش نیروی انسانی نخبه و ماهر موردنیاز عرصه های مختلف اجتماعی خصوصا صنعت را ایفا کنند و از  دیگر سو برای مدیریت و نقش آفرینی در حل مشکلات زیست محیطی و آب، پیشگیری و مدیریت آسیب های اجتماعی، پژوهش و بررسی پیرامون پدیده مهاجرت و اتباع و تلاش در جهت ارتقای سطح سلامت جسم و جان شهروندان که امروزه مبتلا به اکثر جوامع شهری و از جمله اردکان است اهتمام ورزند و با ارائه راهکار های علمی و عملی در این حوزه ها، برای فائق آمدن بر مشکلات، کل کشور و اردکان را از قابلیت های علمی و پژوهشی خویش بهره مند سازند؛ این یکی از مهمترین و بارزترین نقش هایی است که از دانشگاه در این دیار انتظار می رود.

بدیهی است در صورت عمل به این موارد و نقش آفرینی در این عرصه هاست که دانشگاه اردکان می تواند دین خود را نسبت به جامعه ادا کند و از دانشگاهی که اخذ مجوز و استقرار آن حاصل سالها تلاش و پیگیریست، جز این انتظار نیست.

امیدوارم سال تحصیلی جدید در این دیار، با موفقیت و پویایی هر چه بیشتر برای نهاد دانشگاه، دانشگاهیان گرامی و دانشجویان عزیز همراه باشد و ثمره نقش آفرینی و محوریت مراکز آموزش عالی در امر توسعه همه جانبه و پایدار اردکان، روز به روز ملموس تر و آشکارتر گردد.

به سهم خویش و با افتخار همچون گذشته حامی اساتید و دانشگاهیان ارجمند و دانشجویان عزیز و آینده ساز خواهم بود و برای نیل دانشگاه به اهداف عالیه ای که در نظام جمهوری اسلامی دارد، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم کرد.

محمدرضا تابش

اول مهرماه نود وشش»

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *