تشویق جوانان به علم‌آموزی با معرفی چهره‌های ماندگار

[ad_1]

رئیس دانشگاه صنعتی شریف افزود: برگزاری همایش‌های نکوداشت برای چهره‌های ماندگار کشور می‌تواند جوانان را به سمت کسب مدارج عالی تشویق کند.

بر اساس اخبار اعلام شده، همایش روشنای دانش به‌منظور نکوداشت مقام علمی “پروفسور جواد صالحی” با حضور علی‌اکبر صالحی برادر وی و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف، استاندار قزوین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان قزوین، رئیس بنیاد نخبگان استان، سرپرست جهاد دانشگاهی استان قزوین و مسئولان استانی و اساتید و دانشجویان در آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف در این مراسم اظهار کرد: برگزاری همایش‌های نکوداشت برای چهره‌های ماندگار کشور می‌تواند جوانان را به سمت کسب مدارج عالی تشویق کند.

وی تصریح کرد: ملاک ارزیابی افراد در عرصه‌های مختلف باید کیفی باشد نه کمی، از این‌رو میزان اثرگذاری بیرونی پژوهش‌ها و اقدامات افراد حائز اهمیت می‌شود.

فتوحی ادامه داد: اگر شخصی از نظر کیفی دارای پژوهش‌های اثرگذار در جهان باشد می‌توان دکتر صالحی را به عنوان یک فرد متخصص در آن زمینه به همگان معرفی کرد.

این نخبه علمی با اشاره به فعالیت‌های مهم دکتر جواد صالحی اعلام کرد: وی با ثبت 12 اختراع جهانی یکی از اعضای برجسته انجمن مهندسین برق و الکترونیک امریکا بود و توانست در سال 89 به عنوان چهره ماندگار مهندسی برق کشور انتخاب شود.

فتوحی بیان کرد: کسب رتبه نخست در بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی خوارزمی، دریافت جایزه مخترع برجسته سازمان جهانی مالکیت فکری، دریافت جایزه علامه طباطبایی به‌عنوان معتبرترین جایزه علمی کشور و دریافت جایزه پراستنادترین دانشمند ایرانی از طرف وزارت علوم از جمله افتخارات دکتر جواد صالحی است.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به فعالیت‌های برجسته صالحی در دانشکده برق این دانشگاه خاطرنشان کرد: فعالیت علمی و تخصصی صالحی در حوزه برق، الکترونیک و مخابرات توانست دانشجویان و دانش‌پژوهان جوان این مرز و بوم را در مسیر رشد و تعالی هدایت کند.

وی با تأکید بر این‌که پشتیبانی و حمایت خانواده در کنار جدیت و پشتکار داشتن را می توان دو عامل مهم و عمده پیشرفت و موفقیت دکتر صالحی برشمرد و خاطرنشان کرد: وطن‌پرستی و تلاش برای ارتقای جایگاه علمی کشور از جمله ویژگی‌های دیگر دکتر جواد صالحی است که وی را به عنوان فردی دلسوز و کاردان به همگان معرفی می‌کند.

بر اساس اخبار اعلام شده، در پایان این مراسم از پروفسور جواد صالحی که یکی از 250 دانشمند برجسته و تأثیرگذار و پراستناد جهان در حوزه علوم کامپیوتر است با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تقدیر شد.

 

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *