تشکیل گروه‌های مطالعاتی جهت شناسایی آسیب‌ها و درد جامعه

[ad_1]

رییس دانشگاه تهران بر تشکیل گروه‌های مطالعاتی جهت شناسایی آسیب ها و دردهای جامعه تاکید کرد.

بر اساس اخبار اعلام شده، دکتر فرهاد رهبر رییس دانشگاه آزاد اسلامی ، در مراسم اختتامیه ضیافت آموزشی فرهنگی فعالان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور (شمیم بصیرت)، طی سخنانی دانشگاه آزاد را یک خانواده متحد خواند و افزود: امروز نمایندگانی از خانواده دانشگاه اسلامی دور هم گرد آمده اند تا با وحدت و همفکری خودشان بتوانند برنامه وسیع و گسترده ای در عرصه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی طراحی کنند.

وی افزود: دانشگاه آزاد نیمی از بخش آموزشی کشور را تشکیل میدهد دانشگاه آزاد در عرصه علمی به جهت تولید علم و انتشار مقاله و نشریه در صدر دانشگاه های کشور است بنابراین قدرت علمی این خانواده بزرگ زیاد است و من به شما دانشجویان به دلیل عضو بودن در این دانشگاه تبریک می گویم.

دکتر رهبر روشنگری و آگاهی بخشی را وظیفه دانشجویان دانشگاه آزاد دانست و اعلام کرد: دانشجو قبل از انجام این وظیفه مهم، خود باید بصیر و آگاه و توانمند باشد. تلاش برای فهمیدن و بصیرت گرفتن مقدمه آگاهی بخشی است.

رئیس دانشگاه آزاد افزود: امروز شما آموزش می بینید تا فردا مدیران آینده این کشور باشید. شما کسانی هستید که بالقوه می توانید وکیل، وزیر و رئیس باشید و دیگران را در عرصه اداره امور کشور فرماندهی کنید.

این چهره دانشگاهی ادامه داد: دانشجوی فعال ابتدا بایستی در تمام عرصه ها نسبت به مسائل پیرامونی خودش آگاهی کامل داشته باشد تا بتواند وظیفه خودش یعنی آگاهی بخشی را به مرحله اجرا دربیاورد.

رییس دانشگاه آزاد همچنین به دانشجویان توصیه کرد: گروه های مطالعاتی تشکیل دهید آسیب ها و درد جامعه را شناسایی کنید و متناسب با آن راه حل پیدا کنید و آن را به تصمیم گیران کشور ارائه دهید.

دکتر رهبر از راه اندازی سامانه‌ای برای گفتگوهای دانشجویی خبر داد و افزود: سامانه ای در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید به صورت مجازی با هم گفتگو و برای آینده برنامه‌ریزی کنید.

دکتر رهبر افزود: این دوره تمام شده اما کار شما تازه آغاز شده است و هر کدام از شما در واحد خودتان سفیران منتخب دانشگاه آزاد اسلامی هستید. وی ادامه داد: سفیران منتخب دانشگاه آزاد بایستی هر کدام در واحدهای خود برنامه ریزی کنند که چگونه بتوانند برای دانشگاهشان مفید باشند.

وی اولین و مهمترین وظیفه دانشجویان دانشگاه آزاد را مطالعه و پژوهش دانست و افزود: درس خواندن است را نباید فراموش کنید. اما هرکدام از شما در هفته بیش از 150 ساعت فرصت دارید بخشی از آن را به خودتان اختصاص دهید و با خدا خلوت کنید و معنویت خودتان را تقویت کنید که به کار شما و درس و علم شما خیر و برکت و نورانیت می دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان سخنان خود از دانشجویان خواست تا ارتباط خود با معاونت فرهنگی را افزایش دهند و افزود: در هر ترم به 10 نفر از فعال ترین دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی جایزه ویژه اعطا می شود. از جمله آن جوایز اعطای بورس تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به 10 نفر برتر است.

در ادامه، رضا نصیری مدیرکل دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد با بیان اینکه فعالیت های دانشجویان باعث ارتقای تراز انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی می شود، افزود: این برنامه به من باعث آشنایی من با بیش از هزار دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی شد و مطمئن شدم هر کدام از شما در هر استانی که وارد شوید بسیار تاثیرگذار خواهید بود.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین دستاوردهای این اردو، شناسایی فعالان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بود و اکنون با برنامه ریزی مناسب می توانیم بهتر به سوی آینده گام برداریم.

همچنین دکتر مجلسی، رئیس واحد نجف آباد با تبریک عید سعید غدیر خم و خیرمقدم به دکتر رهبر و سایر مهمانان این مراسم، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در سال 1366 با هدیه شهید میردامادی کار خود را آغاز کرد و اکنون به برکت خون این شهید الان میزبان 22 هزار دانشجو از کاردانی تا دکتری تخصصی هستیم. همچنین بیش از 1200 هکتار زمین داریم، بیش از 500 عضو هیات علمی تمام وقت و بیش از هزار استاد مدعو فعالیت می کنند.

به گفته مجلسی، درآمدهای غیرشهریه ای از مجموع درآمدهای این دانشگاه در سال گذشته 20 درصد بوده است و فارغ التحصیلان پزشکی دانشکده های این دانشگاه اکنون در بهترین مراکز کشور در حال خدمت هستند.

به اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ، در این مراسم دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه اسلامی ، حجت الاسلام و المسلمین کلانتری معاون دانشجویی و فرهنگی، دکتر علی اصغر تروهید رئیس حوزه ریاست، دکتر محسن نفر معاون علوم پزشکی، دکتر مرتضی موسی خانی معاون پژوهش و فناوری، رضا نصیری مدیرکل دانشجویی و فرهنگی، دکتر احمد آذین سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، ابوترابی نماینده مردم نجف آباد و تیران در مجلس، مسئولان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و نزدیک 1100 دانشجوی فعال فرهنگی از واحدهای سراسر کشور حضور داشتند .

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *