جزئیات برنامه ریزی برای مرحله تخصصی سیر مطالعاتی طلاب

[ad_1]

به اعلام خبرنگاران حوزه دانشگاه به نقل از مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری افزود: در رابطه با سیر مطالعاتی اقداماتی را تاکنون انجام داده‌ایم که نتایج چشمگیر و قابل توجهی داشته است. تا به حال این اقدامات بر اساس نگاه کلی در حوزه علمیه خواهران بوده اما باید طرح جامعی طراحی کنیم تا ملاک اقدام عملیاتی ما قرار  گیرد.

وی افزود: به عنوان مثال در سال‌های گذشته تنها یک جلد کتاب از شهید مطهری در سیر مطالعاتی حوزه های علمیه خواهران وجود داشت و به صورت حضوری تدریس می‌شد،  اما در سیر مطالعاتی که اکنون برای طلاب حوزه های علمیه خواهران در نظر گرفته شده، سعی کردیم کتاب‌هایی مانند  «مفاتیح الحیات» که در زمینه سبک زندگی نگاشته شده‌اند نیز وجود داشته باشد.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران تاکید کرد: همچنین ۵ جلد از کتاب‌های شهید مطهری نیز برای این سیر مطالعاتی در نظر گرفته شده است.

اسکندری ادامه داد: در ۹ ماه گذشته نیز ۵۱ عنوان کتاب برای این سیر مطالعاتی در زمینه‌های اخلاق و تربیت، سبک زندگی، طب اسلامی، کلام و عقاید و کتب شهید مطهری انتخاب شد و در انتخاب کتاب ها نیز سعی کردیم مواردی که رویکرد تبلیغی و سبک زندگی داشته است را انتخاب کنیم.  

وی اظهار داشت: در مرحله دوم برنامه سیر مطالعاتی در نظر داریم که طلاب پس از گذراندن مرحله اول به مرحله تخصصی برسند و با انتخاب یک موضوع تخصصی سیر مطالعاتی خود را پیش گیرند تا در موضوع مورد نظر تسلط پیدا کنند.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران تاکید کرد: مرحله اول این طرح عملیاتی شده است و مرحله دوم نیازمند طرح و برنامه‌ریزی دقیق است.  

وی ادامه داد: ما می‌توانیم با استفاده از تجارب برنامه‌هایی که توسط دیگر ارگان‌ها انجام شده است هم‌افزایی داشته باشیم تا این طرح با کمترین هزینه و بیشترین بازدهی پیش برده شود.  

[ad_2]

مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *