جشنواره قرآن و عترت با هدف اعتلای بصیرت دینی دانشگاهیان برگزار می‌شود

[ad_1]

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه جشنواره سیزدهم قرآن و عترت، با هدف اعتلای دانش، اخلاق و بصیرت دینی در بین دانشگاهیان برگزار شده است، افزود: این جشنواره سعی دارد که به توسعه فضای قرآنی در بین دانشجویان و فضای دانشگاه کمک کند.

بر اساس اخبار اعلام شده، دکتر بهزاد بهرامی‌نسب در افتتاحیه جشنواره سیزدهم قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در قم افزود: این دانشگاه با ایده هر دانشجو در یک مهارت فعالیت می‎کند، ولی علاوه بر مهارت به بحث سلامت روحی و جسمی دانشجویان خود توجه دارد که این وظیفه بر عهده معاون فرهنگی دانشجویی است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: حس دانشجویی در دانشگاه علمی کاربردی با دانشگاه‎های دیگر متفاوت است، ولی با برگزاری جشنواره‎های قرآنی و المپیادهای فرهنگی و جشنواره‌های حرکت و رویش و المپیادهای ورزشی این فضای دانشگاهی بیشتر حس می‎شود.

وی تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی بزرگترین دانشگاه حضوری کشور است و دانشجویان این دانشگاه در عرصه‌های فرهنگی نیز در جشنواره‎های قرآنی هر ساله بالاترین رتبه‌‏ها را کسب می‌کنند؛ در بخش‌های رایانه‌ای و مهارتی و پژوهشی و کارآفرینی قرآنی نیز افتخارات بسیاری نصیب دانشجویان این دانشگاه شده است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: در مسابقات بین‎المللی دانشجویی ورزشی که در چین تایپه برگزار شد و تیم ما برای اولین بار قهرمان جهان شد، سرمربی و دو نفر از بازیکنان تیم والیبال از دانشجویان این دانشگاه بودند.

بهرامی نسب تصریح کرد: این دانشگاه مولود انقلاب است و اساسنامه آن نیز پس از جنگ تحمیلی نوشته شد؛ به همین خاطر شهدای این دانشگاه، شهدای دفاع از مرزهای کشور و یا شهدای مدافع حرم هستند؛ 90 دانشجوی شهید از این دانشگاه به درجه رفیع شهادت رسیدند که آخرین این شهدا، شهید محسن حججی است که دانش آموخته این دانشگاه بود.

وی افزود: جشنواره سیزدهم قرآن و عترت، با هدف اعتلای دانش، اخلاق و بصیرت دینی در بین دانشجویان، کارکنان و اساتید و مدرسان برگزار شده است و در این زمینه سعی دارد که به توسعه فضای قرآنی در بین دانشجویان و فضای دانشگاه کمک کند.

معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور تصریح کرد: انتظار داریم که دانشجویان قرآنی با هدف کسب رضای خدا و توسعه و ترویج روح قرآنی در دانشگاه و جامعه در این مسابقات شرکت کنند.

وی با تقدیر از فعالان دانشگاه واحد استان قم برای برگزاری مطلوب این جشنواره افزود: خوشبختانه هر ساله شاهد رشد کمی و کیفی حضور دانشجویان هستیم.

بر اساس این خبر، سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، 26 شهریور با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *