جهاددانشگاهی بزرگترین مجموعه قرآنی کشور است

[ad_1]

رییس سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان با اشاره به تنوع و گستردگی فعالیت‌های قرانی جهاددانشگاهی در سطح کشور، این نهاد انقلابی را بزرگترین مجموعه قرآنی کشور دانست.

بر اساس اخبار اعلام شده، «دکتر حمید صابر فرزام» امروز در آیین آغاز بکار مرحله پایانی مسابقات سومین ضیافت قرانی معراج که به میزبانی جهادانشگاهی یزد در حال برگزاری است، به فعالیت‌های قرآنی جهاددانشگاهی اشاره و در این باره تصریح کرد: خوشبختانه فعالیت‌های قرآنی به عنوان یکی از اصلی‌ترین اهداف و برنامه‌های جهاددانشگاهی از همان ابتدای تشکیل این نهاد انقلابی در سال 1359 مورد اهتمام بوده است به نحوی که جهاددانشگاهی در سال 1361 نیز مسابقات قرآنی را در دانشگاه‌های کشور پایه‌گذاری کرد.

 وی با اشاره به تبدیل دبیرخانه مسابقات قرآنی به مرکز فعالیت‌های قرآنی جهاددانشگاهی در سال 80 و راه‌اندازی خبرگزاری قرآنی ایکنا در سال 1382 به عنوان دیگر اقدامات جهاددانشگاهی در حوزه قرآن کریم، افزود: پس از دیدار مقام معظم رهبری از جهاددانشگاهی و توصیه‌های ایشان در خصوص فعالیت‌های این نهاد انقلابی، خوشبختانه علی رغم مشکلات و مسائل بودجه‌ای، این نهاد با فعالیت‌هایی که در این حوزه صورت داده تاکنون نقش خود در قبال کتاب آیات الهی به خوبی ایفا کرده است.

فرزام به تنوع فعالیت‌های قرآنی جهاددانشگاهی، گستردگی جغرافیایی این فعالیت‌ها و نیروی انسانی فعال جهاددانشگاهی در این حوزه اشاره و براساس آن جهاددانشگاهی را بزرگترین مجموعه قرآنی در کشور خواند.

وی با اشاره به ارتقاء سازمانی مرکز فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور به سازمان منطقه‌ای، اظهار کرد: در حال حاضر شش مرکز تقریباً مستقل در ذیل این سازمان فعالیت می‌کنند که مسلمانان از برکات آنها هم در داخل کشور و هم در بعد بین‌المللی بهره‌مند می‌شوند.

رییس سازمان فعالیت‌های قرآنی جهاددانشگاهی از تلاش برای راه‌اندازی چهار مرکز جدید قرآنی در دو سال اخیر خبر داد و در این باره اظهار کرد: مرکز مطالعات میان رشته‌ای قرآن کریم یکی از این مراکزی است که مورد بهره برداری قرار گرفته و درصدد هستیم که آن را به پژوهشکده ارتقاء دهیم.

وی در این باره افزود: این مرکز هم‌اکنون دارای دو گروه علمی مصوب شامل «قران و سلامت» و «قران و علوم تربیتی» است و سومین گروه نیز با عنوان «قران و مسائل اجتماعی» به زودی فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی از دیگر اقدامات این مرکز علمی را برگزاری همایش بین‌المللی مطالعات میان رشته‌ای قرآن با حضور پژوهشگران 12 کشور در اواخر سال گذشته ذکر کرد.

فرزام با اشاره به راه‌اندازی مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی که اولین مرکز رشد کشور در نوع خود است، افزود: خوشبختانه اولین محصول این مرکز با عنوان «قرآن واضح» به تازگی تولید و عرضه شد.

وی در ادامه نیز به مرکز آموزش‌های تخصصی حرفه محور در همین رابطه اشاره و اظهار کرد: این مرکز، اولین مرکز کشور است که در حوزه آموزش‌های ایجاد شغل مرتبط با حوزه قرآن اعم از آموزش‌های هنری تا فنی فعالیت می‌کند و خوشبختانه استقبال از این مرکز تا حدی بوده که در حوزه علمیه قم نیز آموزش‌هایی را ارائه می‌دهد.

این مسئول جدیدترین مرکز وابسته به مرکز فعالیت‌های قرآنی جهاددانشگاهی کشور را مرکز تولیدات چند رسانه‌ای معین با توجه به ضعفی که در این حوزه وجود داشته است، عنوان کرد و افزود: در همین راستا نیز اولین استودیو جهاددانشگاهی با برخورداری از آخرین استانداردهای جهانی در سازمان قرآنی دانشگاهیان مراحل نصب تجهیزات را سپری می‌کند که امیدواریم در عید سعید غدیر امسال مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی افزود: این استودیو به طور مستقیم و از طریق فیبر نوری با صدا و سیما در ارتباط است و امکان پخش زنده را دارد.

فرزام در پایان وجود سازمان فعالیت‌های قرآنی در جهاددانشگاهی را فرصت و ظرف بسیار خوبی برای تولید محتواهای مناسب قرآنی برای تمام کشور و حتی دنیای اسلام خواند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *