خدمات‌رسانی دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه به زائران اربعین حسینی

[ad_1]

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از خدمات ‌رسانی ۷۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه به زائران مراسم راهپیمایی اربعین حسینی خبر داد و افزود: این دانشجویان با استقرار در چادرها و پایگاه‌هایی تعیین‌شده در طول مسیر اعزام زائران به کربلای معلی، به آنها خدمات درمانی، پزشکی و مشاوره‌ای دادند.

بر اساس اخبار اعلام شده، دکتر غلامی با بیان این‌که این خدمات شامل خدمات پزشکی، سلامت از جمله تست فشار خون، تست قند خون، ویزیت رایگان، توزیع و تجویز دارو بود، خاطرنشان کرد: این خدمات که از سوی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به زائران ارائه می‌شود، از فاصله زمانی یک هفته مانده به اربعین آغاز شده و تا پایان هفته و هنگام برگشت زائران این خدمات‌رسانی ادامه خواهد داشت.

وی همچنین از استقرار چهار موکب خدمات‌رسانی به زائران در طول مسیر عزیمت و بازگشت زائران خبر داد و افزود: این موکب‌ها که توسط تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دایر شده است، به زائران حسینی، خدمات مختلف فرهنگی و پزشکی از جمله توزیع بروشور، راهنمایی زائران، مشاوره زائران در زمینه‌های پزشکی و سلامت و… ارائه می‌دهند.

غلامی همچنین از فعالیت ۳۰ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در اسکان زائران حسینی خبر داد و افزود: کار اسکان تعدادی از زائران با همکاری بسیج جامعه پزشکی صورت گرفت.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین از استقرار و فعالیت موکب‌های مختلف در مسیر کربلای معلی به نجف به مدت یک هفته خبر داد و افزود: برخی از کارکنان و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از جمله مدیر دانشجویی این دانشگاه با حضور در این موکب، به زائران خدمات مختلف رفاهی، فرهنگی و درمانی ارائه داده‌اند.

غلامی همچنین از فعالیت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در امر آموزش مسائل بهداشتی به زائران خبر داد و افزود: تیمی از دانشجویان این دانشگاه در قالب کلاس‌های آموزشی، مسائل بهداشتی از جمله نحوه رعایت بهداشت در مساله تغذیه زائران در طول سفر را برعهده دارند.

به خبر مفدا،‌ غلامی با تاکید بر اینکه حضور میلیونی زائران با پای پیاده از شرق و غرب و دور و نزدیک به سوی کربلای مقدس، کنگره عظیمی است که به دنیا امام حسین(ع) را معرفی می کند، اظهار کرد: باید این مراسم پیاده‌روی هر سال باشکوه‌تر از سال قبل برگزار شود؛ چراکه راهپیمایی اربعین مانور قدرت شیعیان است و قطعا حضور افراد مختلف بخصوص پزشکان، جهادگران و بسیجیان در مراسم راهپیمایی اربعین و خدمات‌رسانی به زائران، سبب امنیت خاطر زائران می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *