راه‌اندازی بخش تشخیص طبی بیماری‌های ژنتیک در مرکز درمان ناباروری استان مرکزی

[ad_1]

رییس جهاددانشگاهی استان مرکزی از راه‌اندازی بخش تشخیص طبی بیماری‌های ژنتیکی در آزمایشگاه جنین‌شناسی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری این واحد خبر داد .

سید جعفر نظام‌دوست در افزود‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه این نهاد از سال 59 به منظور تحقق اهداف انقلاب اسلامی تاسیس شد، افزود:  جهاددانشگاهی در این مدت با انجام ماموریت‌های جدید و برخورداری از رویکرد انقلابی و فرهنگی سعی داشته است رسالت عظیم خدمت به مردم را به بهترین شکل ممکن به انجام برساند .

وی افزود: با توجه به نیاز استان مرکزی و وجود زوج‌های جوان نابارور در استان، راه‌اندازی یک مرکز ناباروری تخصصی احساس می‌شد و به همین منظور جهاد دانشگاهی با راه‌اندازی این مرکز در استان، توانسته است بخشی از مشکلات زوج‌های نابارور در استان و استان‌های هم جوار را برطرف کند .

وی با تاکید بر رشد متوازن حوزه های مختلف در این واحد افزود: واحدهایی در جهاد دانشگاهی موفق هستند که در همه عرصه‌های مورد انتظار از جهاد دانشگاهی شامل فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و اشتغال و تجاری سازی به شکل جدی وارد شوند چرا که این یک واقعیت است که اگر مجموعه‌ای فعالیت‌های خود را در یک حوزه متوقف کند، ناخواسته بخش قابل توجهی از فرصت‌ها و امکانات را از دست خواهد داد .

نظام‌دوست با بیان اینکه استفاده از نیروهای متخصص در بدنه جهاد دانشگاهی نشانگر توجه این نهاد به استفاده از افراد متخصص است، تصریح کرد: این نهاد در زمینه آموزش به نسل جوان و کارآفرینی قدم‌های خوبی برداشته و توانسته تعداد زیادی از جوانان را با استفاده از برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی وارد بازار کار کند .

رییس جهاددانشگاهی استان مرکزی با تاکید بر ارتباط حداکثری حوزه های مختلف این نهاد با بخش های خصوصی، تعاونی و دولتی، خاطرنشان کرد: واحد استان با پژوهش و آموزش، مشکلات و نیازهای استان را شناسایی کرده و با برقراری ارتباط با صنایع در راستای رفع این نیازها حرکت خواهد کرد .

نظام‌دوست با اعلام آمادگی این واحد جهت همکاری مشترک با واحدهای دیگر در اجرای هماهنگ پروژه های کلان ملی و حمایت از تحقیقات کاربردی، تاکید کرد: جهاد دانشگاهی استان مرکزی به منظور رفع مشکلات و نیازهای صنایع استان در صورت نیاز مشکلات موجود را به جهاد دانشگاهی‌ دیگر استان‌های کشور ارجاع خواهد داد .

وی با بیان اینکه یکی دیگر از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی کمک به تدوین برنامه‌های استان در توسعه فناوری و تجاری ‌سازی این برنامه‌هاست، ادامه داد: استان مرکزی یکی از قطب‌های صنعتی کشور است که باید در راستای توسعه علمی و تجاری ‌سازی آن حرکت کنیم که جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی علمی می‌تواند در این مسیر تاثیرگذار باشد .

نظام‌دوست با تاکید بر تقویت حوزه فرهنگی در جهاد دانشگاهی، افزود: یکی از محورهای زیرساخت در این نهاد توجه به فعالیت‌های فرهنگی هنری و قرآنی در دانشگاه‌ها است و جهاد توانسته به عنوان نهاد فرهنگی در کشور و جامعه فعالیت‌های مناسبی داشته باشد .

رییس جهاددانشگاهی استان مرکزی با اشاره به این که با دستگاه‌هایی مانند استانداری، صنعت ومعدن، شورای شهر، شهرداری و دیگر سازمان‌ها قراردادهایی در زمینه پژوهش بسته شده است، افزود: در زمینه پژوهش و با توجه به صنعتی بودن و شرایط اقلیمی و آب و هوایی استان و اینکه ناباروری در استان وجود دارد، مجهزترین مرکز درمان ناباروری غرب کشور در سال 93 در جهاد دانشگاهی استان در شهر اراک راه‌اندازی شد .

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *