راه‌اندازی دفاتر بانک خون بند ناف در سیستان‌وبلوچستان توسط جهاد دانشگاهی

[ad_1]

‌رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: راه‌اندازی دفاتر بانک خون بند ناف نیاز استان سیستان و بلوچستان بود که توسط جهاد دانشگاهی برطرف شد.

‌محمد رضا میری در افزود‌وگو با ایسنا، ضمن تشکر از مشارکت جهاد دانشگاهی با دانشگاه علوم پزشکی در بحث راه اندازی بانک خون بند ناف در جهت رفع بیماری‌های ژنتیکی و مادرزادی اظهار کرد: توان علمی جهاد دانشگاهی می‌تواند به علم پزشکی کمک کند.

میری افزود: پژوهش‌های علمی جهاد دانشگاهی می‌تواند دانش پزشکی را نیز متحول کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ادامه اظهار کرد: جهادگران جهاد دانشگاهی باید بر خود ببالند که تحقیقات آنان در عرصه‌های گوناگون بویژه در حوزه پزشکی هم‌اکنون در کلینیک‌های درمانی کشور به مردم ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: باید مدیریت جهادی از طرف جهاد دانشگاهی و مدیریت علمی از طرف دانشگاه علوم پزشکی زاهدان باشد تا به دور از هر گونه حاشیه با همکاری هم، ارائه خدمات به بیماران را اولویت خود قرار دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ضمن بیان اینکه توسعه استان نیاز به دو امر اساسی علم و روحیه جهادی دارد، اضافه کرد: برای توسعه استان و دستیابی به افق ایران 1404 نیاز به تقویت بیش از پیش فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در استان داریم و اعلام می‌کنم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در استان برای انجام هرگونه همکاری آماده است.

میری، همچنین برای پیشرفت بیشتر جهاد دانشگاهی استان پیشنهاداتی همچون توسعه امور فرهنگی با همکاری حوزه و دانشگاه، گسترش طرح‌های کاربردی به منظور به کارگیری نتایج پژوهش‌ها، انجام طرح‌های تحقیقاتی در زمینه‌های مختلف مورد نیاز جامعه و استان، برنامه‌ریزی مناسب برای فعالیت‌های علمی و پژوهشی، فرهنگی و تربیتی و ایجاد آمادگی فکری و مکتبی در قشر جوان به منظور مقابله با غرب زدگی و انحرافات در چارچوب سیاست‌های فرهنگی کشور را ارائه کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *