رشته های دانشگاه آزاد براساس قانون مجلس تأیید می شود

[ad_1]

به خبر خبرنگار مهر، علی اکبر ولایتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد افزود: وزارت علوم نظری داشت درخصوص دو هزار و ۹۰۰ رشته کد محل این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد که بعد از مذاکرات صورت گرفته بخشی از این کدرشته محل ها به تایید وزارت علوم رسید.

وی افزود: اما دانشگاه آزاد از ابتدا آنچه درخصوص رشته محله های این دانشگاه انجام داده است مر قانون می داند و اگر رشته محل های این دانشگاه بررسی شود همه آنها تایید خواهد شد.

رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: مدتی طول کشید و افرادی که قصد داشتند انتخاب رشته کنند دچار تردید بودند و بنابراین مجلس شورای اسلامی وارد شد و ۲۰۵ نفر از نمایندگان مجلس با محوریت کمیسیون آموزش و تحقیقات از دانشگاه حمایت کردند.

ولایتی عنوان کرد: با دخالت رئیس مجلس شورای اسلامی یک باردیگر قانون سال ۶۷ درخصوص تایید رشته محل های این دانشگاه معتبر اعلام شد.

وی ادامه داد: دکتر امیدوار رضایی این موضوع را به وزارت علوم و دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و دانشگاه آزاد ارسال کرد. بنابراین سه نماینده این نهادها درخصوص رشته های دانشگاه آزاد تصمیم گیری می کنند و با اعلام دو رای از سه نفر رشته ها تصویب خواهد شد.

رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد افزود: از این پس برای تایید رشته محله های دانشگاه آزاد بر اساس قانون مجلس و شورای سه نفری اقدام خواهیم کرد.

ولایتی عنوان کرد: بنابراین دیگر نیازی به نظارت بر رشته ها و کدرشته ها وجود ندارد و  همواره کمیته سه نفره معتبر است و قانون سال ۶۷ به هیچ وجه نقص نشده و به تایید معاونت حقوقی مجلس رسیده است.

وی اظهار داشت: با تایید رئیس مجلس کمیته سه نفره تایید رشته های دانشگاه آزاد معتبر است.

ولایتی در خصوص تایید مدارک فارغ التحصیلان این دانشگاه نیز افزود: مدارک فارغ التحصیلان این دانشگاه به طور حتم تایید می شود و وزارت علوم بر اساس نظر مجلس موظف است قانون را اجرا کند.

رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد تاکید کرد: وزارت علوم از سوی مجلس مورد سوال قرار می گیرد بنابراین وزارت علوم موظف است قانون را اجرا کند.

[ad_2]

مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *