رونمایی از سردیس شهید دکتر چمران در دانشگاه آزاد ساوه

[ad_1]

بر اساس اخبار اعلام شده، رئیس دانشگاه آزاد ساوه در این مراسم افزود: در پی ابلاغ مصوبه شورای فرهنگی استان به دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برای نصب سردیس شهید ارجمند دکتر مصطفی چمران در ساوه، این واحد دانشگاهی اقدام به ساخت و رونمایی از این کار فرهنگی کرد.

رضا حیدری نوری افزود: در اجرای این مصوبه با استفاده از توان دانشجویان رشته متالوژی و ارائه طرحی از سوی دانشجویان، سردیس بسیار زیبا احداث شد که برند دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه است و می توان این طرح ساخت سردیس را به متقاضیان در سراسر کشور تکثیر کرد.

وی بیان کرد: یکی از دیگر از مصوبات شورای فرهنگی نامگذاری بزرگترین دانشکده دانشگاه به نام دانشکده شهید چمران بود که به دلیل تناسب رشته تحصیلی دکتر چمران با رشته‌های فنی قرار بر این شد که دانشکده فنی و مهندسی به نام دکتر چمران نامگذاری شود.

وی افزود: این دانشکده به مساحت 12 هزار متر مربع دارای مدرن‌ترین تجهیزات آزمایشگاهی، کارگاهی و کتابخانه است و بهترین ساختمان شهرک دانشگاهی واحد ساوه به شمار می‌رود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ساوه در ادامه به تشریح شخصیت علمی شهید چمران پرداخت و با اشاره به ناشناخته ماندن همه ابعاد شخصیتی این شهید افزود: پیوند دانش و دین مخصوص افرادی نظیر شهید چمران است و چنین شخصیتی است که توانسته است این دو را با هم تلفیق کند.

وی به پیوند جهاد عملی و عرفان عملی به عنوان ویژگی بارز شهید چمران اشاره کرد و افزود: نظام اسلامی از وجود این دانشمند بزرگ و عارف خدایی بهره‌های زیادی برد و بهترین دانشجوی ایران در کشورهای جهان بود.

حیدری‌نوری افزود: ابتدای زندگی شهید چمران پیوند دین و زندگی  بود و بزرگترین دانشمند جهان بود. میانه زندگی آن شهید سنگر مبارزه و جهاد و نبرد در مقابل باطل و سرانجام پایان زندگی آن شهید ختم به شهادت شد و مصداق عندربهم یرزقون شد.

در این مراسم علاوه بر مهندس چمران؛ امام جمعه ساوه و زرندیه، نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس، فرماندار، خانواده های معظم شهدای مدافع حرم و جمع دیگری از مسئولان و دانشگاهیان حضور داشتند و از طراح و سازنده سردیس شهید چمران با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *