شورایعالی انقلاب فرهنگی:به دانشجویان ایرانی محصل در آمریکا کمک می‌کند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر وزارت علوم و بهداشت در زمینه ایجاد تمهیدات لازم برای دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا مشکلی داشته باشند شورایعالی انقلاب فرهنگی آمادگی کمک دارد.
منصور کبگانیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس در رابطه با چگونگی ایجاد تمهیدات لازم برای دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های کشور آمریکا گفت:‌ برنامه‌ریزی برای این موضوع به عهده وزارت علوم و بهداشت است، ولی اگر این دو وزارتخانه مسئله را بررسی کردند و با مشکلی مواجه بودند، می‌توانند گزارش کار را به ما ارجاع دهند و ما پیگیری کنیم.

وی افزود: بخش جدی کار یعنی تعاملات و مراودات بین‌المللی برعهده شورای عالی انقلاب فرهنگی است و ما در ستاد جامع نقشه علمی کشور نیز بر روی این موضوع کار می‌کنیم، ولی در گزارشاتی که تاکنون از دستگاه‌ها گرفتیم، چنین مسئله‌ای مطرح نشده است که در صورت مطرح شدن آن را بررسی می‌کنیم.

کبگانیان ادامه داد: هفته گذشته در جلسه‌ای با حضور وزیر امور خارجه، وزیر علوم، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و وزیر بهداشت آسیب‌ها و موانع برای این موضوع بررسی شد، ولی هنوز گزارشی در رابطه با ایجاد مشکل در زمینه فراهم آوردن تسهیلات برای تحصیل دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا مطرح نشده است. اگر گزارشی ارائه شود، ما آمادگی کمک داریم.

منبع:farsnews

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

۲ Replies to “شورایعالی انقلاب فرهنگی:به دانشجویان ایرانی محصل در آمریکا کمک می‌کند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *