ضرورت افزایش حضور خیرین در عرصه توسعه دانشگاه‌های کشور

[ad_1]

رییس دانشگاه تهران بر حضور فعال خیرین در عرصه توسعه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تاکید کرد و افزود: با توجه به نقش موثر دانشگاه‌ها در توسعه و پیشرفت کشور و اینکه در حوزه های غیر دانشگاهی سرمایه گذاری‌های لازم صورت گرفته است لازم است حضور خیرین و واقفین در عرصه توسعه دانشگاهی فعال تر شود.

دکتر محمود نیلی احمد آبادی در افزود و گو با ایسنا با اعلام این مطلب به نقش خیرین در ساخت‌خوابگاه  و نوسازی ساختمان‌های دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: تجربه جهانی نشان می‌دهد که واقفین، خیرین و نیکوکاران می‌توانند در توسعه دانشگاه‌ها موثر باشند. در حال حاضر بسیاری از دانشگاه‌های موفق دنیا با کمک‌های خیرین اداره می‌شوند و یکی از پشتوانه‌های اصلی موفقیت این مراکز وجود نیکوکاران است. در ایران نیز ما تجربه ای بسیار مثبت از خیرین مدرسه ساز داریم که ضروری است این تجربه موفق در عرصه‌ آموزش عالی نیز تجربه شود .

وی در ادامه تصریح کرد: دانشگاه تهران در تاریخ ۸۳ ساله تاسیس خود از کمک های واقفین و خیرین بسیار استفاده کرده است بطوریکه بخش زیادی از گنجینه‌های این دانشگاه بخش‌هایی است که خیرین به دانشگاه اهدا کرده‌اند. لذا ما به خوبی نقش و اثر این خیرین را در دانشگاه‌ دیده و می‌بینم اما باید این فعالیت‌ها توسعه پیدا کند. چرا که بسیاری از مردم جامعه ما علاقمند هستند که در کار خیر پیش قدم شوند ولی سئوال آنها این است که بهترین جایی که می‌شود کمک کرد کجا است.

رییس دانشگاه تهران در پایان تاکید کرد: دانشگاه‌ها به دلیل نقش ویژه ای که دارند و با توجه به اینکه در حوزه‌های دیگر به اندازه دیگر سرمایه گذاری‌های لازم شده است به نظر می‌آید ورود خیرین به این حوزه می‌تواند بسیار موثر باشد. بنابراین ما امیدوار هستیم با توسعه فعالیت آنها و مشارکت هر چه بیشتر خیرین آینده روشنتری برای کشور داشته باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *