ضرورت بازنگری فرآیندهای اجرایی در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای

[ad_1]

معاون پژوهشی وزیر علوم بر ضرورت بازنگری فرآیندهای اجرایی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای تاکید کرد و افزود: اگرچه در شرایط فعلی دانشگاه‌های کشور از جمله دانشگاه فنی و حرفه‌ای با چالشی به نام بودجه مواجه هستند، اما یقینا همه مشکل دانشگاه‌ها بودجه نیست و می‌توان با بازنگری برخی فرآیندهای اجرایی تا حدودی این مشکل را رفع کرد.

بر اساس اخبار اعلام شده، دکتر مسعود برومند امروز در آیین تکریم سرپرست سابق دانشگاه فنی و حرفه‌ای و معرفی سرپرست فعلی این دانشگاه که در سالن اجتماعات مرکزی دانشگاه فنی و حرفه‌ای برگزار شد، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های مهم وزارت علوم این است که مسئولیت دانشگاه‌ها را به افرادی بسپارد که در این حوزه دارای تخصصی هستند. در واقع یکی از چالش‌های فعلی کشور موضوع اشتغال و بیکاری است که این معضل در کنار برخی مشکلات دیگر به مرز بحران رسیده است، بنابراین وزارت علوم باید با سیاست‌ها و برنامه‌های مشخصی که در عرصه آموزش عالی پیش گرفته، بتواند نقشی در رفع این چالش‌ها ایفا کند.

وی در ادامه توجه به آموزش‌های مهارتی را یکی از راهکارهای رفع چالش اشتغال در کشور دانست و افزود: دانشگاه فنی و حرفه‌ای با توجه به مراکز و واحدهایی که در سطح استانی دارد و در راستای ماموریت‌مداری حرکت می‌کند، می‌تواند نقشی تعیین‌کننده در رفع بحران اشتغال کشور ایجاد کند. در واقع موفقیت‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای می‌تواند یک موفقیت ملی و کشوری به حساب بیاید و اگر هم این دانشگاه نتواند در راستای حرکت به اهداف خود که همان مهارت‌آموزی و رفع اشتغال کشور است، حرکت کند؛ کل کشور متضرر خواهد شد.

معاون پژوهشی وزیر علوم در ادامه با اشاره به بودجه ناچیز دانشگاه فنی و حرفه‌ای در حوزه مهارت‌آموزی، افزود:‌ اگرچه این دانشگاه در این عرصه بودجه ناچیزی دارد، اما باید به این موضوع نیز واقف بود که پول و بودجه همه مشکل نیست و می‌توان با بازنگری برخی فرآیندهای اجرایی در دانشگاه به اهداف مورد نظر دست یافت.

برومند خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد که تهدیدهای دانشگاه فنی و حرفه‌ای فقط یک تهدید دانشگاهی نیست، بلکه یک مشکل ملی است؛ بنابراین باید کمک کنیم تا این دانشگاه با حرکت در راستای مهارت‌آموزی نقشی موثر در اقتصاد مقاومتی و اشتغال فارغ‌التحصیلان ایفا کند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *