نگرش جهادی باید در دانشگاه‌ها نهادینه شود

[ad_1]

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: نگاه و نگرش جهادی که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است باید در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و ارکان اجرایی کشور نهادینه شود.

بر اساس اخبار اعلام شده، دکتر سید ضیاء هاشمی در دیدار با رئیس و معاونان جهاد دانشگاهی با بیان اینکه اکنون حدود ۴.۵ میلیون دانشجو در دانشگاه‌های کشور تحصیل می‌کنند، افزود: الگوی جهاد و جهاد دانشگاهی، الگوی موفقی بوده است و جهاد دانشگاهی یکی از ارکان آموزش عالی بوده، هست و خواهد بود.

دکتر هاشمی با بیان اینکه حضور جهاد دانشگاهی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی رخدادی مفید بوده و برکات زیادی داشته، از آمادگی این وزارتخانه در حمایت از طرح جهاد دانشگاهی برای اشتغال و کارآفرینی فارغ التحصیلان و دانش آموختگان دانشگاهی خبرداد و افزود: برنامه های پیشنهادی جهاد دانشگاهی در خصوص اشتغال و اشتغالزایی فارغ التحصیلان دانشگاهی به طور جدی مورد توجه و حمایت وزارت علوم قرار خواهد گرفت.

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ظرفیت و توانمندی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اشاره کرد و افزود: باید از دانشگاه به عنوان فرصتی برای توسعه و پیشرفت کشور استفاده شود.

به اعلام پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، رئیس جهاد دانشگاهی نیز در این دیدار با اشاره به سابقه جهادی سرپرست وزارت علوم افزود: جهاد دانشگاهی بازوی فکری و اجرایی برای وزارت علوم، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی محسوب می شود.

سید حمیدرضا طیبی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در حوزه های علم، پژوهش، فناوری و نوآوری از تجربیات خوبی برخوردار است افزود: نیروهای جوان، خوش فکر و متخصص با رویکرد جهادی می توانند امورات کشور را در حوزه های اجرایی و آموزش عالی مدیریت کنند.

وی ادامه داد: ایجاد تعادل بین مطالبات متنوع دانشگاهیان اعم از استادان و دانشجویان، ظرافت هایی را می طلبد که دکتر هاشمی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از این توان برخوردار است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *