پیام تسلیت نهاد نمایندگی رهبری درپی شهادت دو تن از دانشجویان جهادگر

[ad_1]

در پی حادثه واژگونی خودروی دانشجویان جهادگر در استان کرمانشاه که منجر به شهادت دوتن از جهادگران شد، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها پیام تسلیتی صادر کرد.

بر اساس اخبار اعلام شده، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، متن این پیام تسلیت بدین شرح است:

بسمه تعالی

وَالَّذینَ آمَنوا وَهاجَروا وَجاهَدوا فی سَبیلِ اللَّهِ وَالَّذینَ آوَوا وَنَصَروا أُولٰئِکَ هُمُ المُؤمِنونَ حَقًّا ۚ لَهُم مَغفِرَهٌ وَرِزقٌ کَریمٌ

و آنها که ایمان آوردند و هجرت نمودند و در راه خدا جهاد کردند، و آنها که پناه دادند و یاری نمودند، آنان مؤمنان حقیقی‌اند؛ برای آنها، آمرزش (و رحمت خدا) و روزی شایسته‌ای است.

عروج و شهادت دو تن از جوانان جهادگر که در سنگر مبارزه با فقر و محرومیت و در راه رضای خدا برای همیاری با مستضعفین و پابرهنگان، خانه و دیار خود را رها کرده و در مناطق محروم در استان کرمانشاه حضور یافتند، بار دیگر ثابت کرد که نسل جوان و دانشگاهی کشور برای اجرای عدالت و پیشرفت کشور مسیری را انتخاب کرده اند که بنا بر وعده الهی رزق کریم و لقاء الله برای آنها میسر می شود.

نسلی که برای حفظ و نشر آرمان های انقلاب اسلامی، دفاع از کشور ونظام و اجرای عدالت در جامعه نه تنها به مبارزه و جهاد علمی دست می زنند بلکه جان و مال خود را نیز در این راه داده و از آن باکی ندارند.شهید احمدی روشن ها را در جبهه علمی و پیشرفت کشور و شهیدان شیرازی و حسینی ها را در جبهه مبارزه با فقرو محرومیت  به اسلام عزیز و نظام مقدس تقدیم کرده است.

 آموزش عالی کشور این روزها  ثمره خون دل خوردن ها و تلاش های بی وقفه جوانان نخبه و جهادگر خود را در در داخل کشور و بیرون از مرزهای آن مشاهده می‌کند و این نشان از نتیجه بخشی آرمان دانشگاه اسلامی است که همواره مورد تاکید حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بوده است.

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ضمن گرامیداشت نام این عزیزان جهادگر و مخلص دانشگاهی، فقدان حضور این  جوانان پاک دل و خدایی را به جامعه دانشگاهی کشور و خصوصا خانواده آنان تسلیت عرض نموده و صبر الهی را برای والدین آنان از خداوند متعال مسئلت دارد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *