پیش‌بینی حضور ۱۵ گروه دانشجوی خارجی در دهمین جشنواره حرکت

[ad_1]

مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم افزود: جشنواره ملی حرکت، بزرگترین و معتبرترین جشنواره علمی کشور است که در واقع رقابتی تنگاتنگ بین انجمن های علمی محسوب می شود.

به اعلام خبرنگار ایسنا، دکتر فضل الله ایرجی در نشست خبری دهمین جشنواره ملی حرکت که امروز (۳۱ تیرماه) در رازی کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: دهمین دوره جشنواره ملی حرکت به میزبانی دانشگاه رازی کرمانشاه، به صورتی فراگیرتر، تخصصی تر و گسترده تر برگزار می شود.

وی ادامه داد: در ادوار گذشته این جشنواره شرکت کنندگان در گروه های آموزشی مختلف، در قالب یک چارچوب کلی با هم به رقابت می پرداختند، اما در این دوره از جشنواره قصد داریم که آثار شرکت کنندگان را در قالب گروه‌های تخصصی مورد ارزیابی قرار دهیم.

ایرجی تصریح کرد: در این دوره از جشنواره غیر از انجمن های علمی و اتحادیه‌های دانشجویی، دانشجویان به صورت انفرادی نیز می‌توانند در جشنواره شرکت داشته باشند.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم افزود: جشنواره امسال در دو مرحله برگزار می‌شود که مرحله اول آن درون دانشگاهی است و چنانچه اثر انجمنی در درون دانشگاه برتر شناخته شد می تواند مجوز ورود به جشنواره را کسب کند و در مرحله دوم به رقابت جشنواره ای پرداخته می شود، بنابراین ورود هر اثر به این جشنواره، به خودی خود یک امتیاز محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که تصمیم داریم تعامل بین دانشگاه و فضای خارج از دانشگاه را با این جشنواره تقویت کنیم، لذا نمایشگاه جشنواره حرکت را به فضایی خارج از دانشگاه منتقل کرده ایم.

ایرجی خاطرنشان کرد: در واقع با برگزاری این جشنواره یک نوع فن بازار هم شکل می گیرد.

وی با بیان اینکه در این دوره از جشنواره ملی حرکت بخش بین الملل را هم داریم، افزود: سه نوع دانشجوی خارجی در این بخش شرکت خواهند کرد، دسته اول دانشجویان خارجی دانشگاه های خارجی که عمدتا از کشورهای همسایه خواهند بود، دسته دوم دانشجویان ایرانی دانشگاه های خارج از کشور و  دسته سوم دانشجویان خارجی دانشگاه های داخل کشور که در مجموع پیش بینی می شود حداقل ۱۵ گروه از دانشجویان خارجی در این جشنواره حضور پیدا کنند.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تعداد دانشگاه های شرکت کننده داخلی در این جشنواره را ۱۰۳ دانشگاه عنوان کرد و افزود: تاکنون ۱۰۹۱ اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده که ۱۸۶ داور در قالب هیات داوران گروه های مختلف علمی به بررسی آثار رسیده خواهند پرداخت.

وی همچنین از حضور ۳۳ اتحادیه دانشجویی در این جشنواره خبر داد.

ایرجی در ادامه با بیان اینکه ۸۹۶۶ انجمن علمی ثبت شده در کشور داریم، افزود: ۳۱ درصد این انجمن های علمی مربوط به علوم انسانی، ۲۷ درصد فنی مهندسی، ۱۶ درصد کشاورزی، شش درصد هنر و معماری و مابقی مربوط به دیگر زیرشاخه های علمی هستند.

وی خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه، برگزاری نشست های هم اندیشی، نشست با دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی، برگزار کارگاه‌های آموزشی، برگزاری نشستی با صاحبان صنعت و کارآفرینان و … از جمله بخش های مختلف این جشنواره است.

جشنواره ملی حرکت از دوم تا پنجم آذر به میزبانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *