کوتاه شدن دوره علوم پایه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد

[ad_1]

به خبر خبرنگاران حوزه دانشگاه به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محسن نفر تحول در آموزش علوم پزشکی را یکی از برنامه های مهم این حوزه برشمرد و افزود: یکی از برنامه های جدی این دانشگاه در حوزه علوم پزشکی تحول در امر آموزش است که مورد توجه و تاکید رئیس هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی افزود: سعی ما بر این است که برای توسعه و ارتقا سطح کیفی آموزش به دانشجویان طرح اصلاحات (Reform) را در این دانشگاه عملیاتی کنیم.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد تاکید کرد: از راه اندازی رشته دکتری حرفه ای پزشکی خبرداد و افزود: در این برنامه، دوره علوم پایه کوتاه تر شده و تعدادی از دروس به صورت Organ Base (براساس اعضای بدن) ارائه می شوند و همچنین تعدادی از دروس به عنوان دروس شناور قابل ارائه در مقطع علوم پایه یا مرحله مقدماتی بالینی خواهند بود.

نفر عنوان کرد: تعدادی نیز قابل ارائه در مقطع مقدمات بالینی یا کارآموزی خواهند بود.

وی افزود: این طرح مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و در برخی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور اجرایی شده است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد افزود: در این دانشگاه مقطع علوم پایه آن ابلاغ شد و برای دانشجویان جدید الورود سال تحصیلی ۹۶-۹۷ قابل اجرا خواهد بود.

[ad_2]

مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *