کوتاه شدن دوره علوم پایه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزادبه خبر خبرنگاران حوزه دانشگاه به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محسن نفر تحول در آموزش علوم پزشکی را یکی از برنامه های مهم این حوزه برشمرد و افزود: یکی از برنامه های جدی این دانشگاه در حوزه علوم پزشکی تحول در امر آموزش است که مورد توجه و تاکید رئیس هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی افزود: سعی ما بر این است که برای توسعه و ارتقا سطح کیفی آموزش به دانشجویان طرح اصلاحات (Reform) را در این دانشگاه عملیاتی کنیم.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد تاکید کرد: از راه اندازی رشته دکتری حرفه ای پزشکی خبرداد و افزود: در این برنامه، دوره علوم پایه کوتاه تر شده و تعدادی از دروس به صورت Organ Base (براساس اعضای بدن) ارائه می شوند و همچنین تعدادی از دروس به عنوان دروس شناور قابل ارائه در مقطع علوم پایه یا مرحله مقدماتی بالینی خواهند بود.

نفر عنوان کرد: تعدادی نیز قابل ارائه در مقطع مقدمات بالینی یا کارآموزی خواهند بود.

وی افزود: این طرح مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و در برخی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور اجرایی شده است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد افزود: در این دانشگاه مقطع علوم پایه آن ابلاغ شد و برای دانشجویان جدید الورود سال تحصیلی ۹۶-۹۷ قابل اجرا خواهد بود.مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *