گسترش همکاری پژوهشکده قرآن دانشگاه آزاد با مؤسسه قرآنی تلاوت

[ad_1]

به منظور نهادینه کردن کرسی‌های تلاوت در دانشگاه آزاد اسلامی و گسترش فعالیت‌های قرآنی در این حوزه، تفاهم‌نامه همکاری پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی با مؤسسه قرآنی تلاوت منعقد شد.

بر اساس اخبار اعلام شده، در ابتدای این نشست دکتر عبدالمجید طالب تاش، رییس پژوهشکده قرآن و عترت درخصوص اهمیت انعقاد این تفاهم‌نامه افزود: با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری بحث فضاسازی قرآنی در جامعه و ایجاد انس میان مردم و قرآن است، از این رو دانشگاه آزاد اسلامی در نظر دارد برنامه‌های آموزشی و پژوهشی ویژه‌ای را در این رابطه اجرا کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی تلاش خواهد کرد تا در راستای فضاسازی قرآنی مانند سایر برنامه‌های دیگری که در این حوزه اجرا می‌کند، الگو و پیشتاز سایر دانشگاه‌های کشور باشد.

دکتر رضا نصیری، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست اظهار کرد: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر تحول قرار دارد، نیازمند است تا به استوانه‌های محکمی متوسل شود و یکی از بهترین عناصر وحدت و توسل قرآن کریم است.

وی افزود: تاکنون کارهای متنوعی در حوزه قرآن و عترت در دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده است که با امضای این تفاهم‌نامه در نظر داریم زمینه شناسایی استعدادهای برتر در سراسر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شود.

حامد شاکرنژاد، رئیس موسسه قرآنی تلاوت نیز در این نشست اظهار کرد: هدف ما این است که با سفر به استان‌های مختلف و برگزاری کرسی‌های تلاوت، سفیران فرهنگ قرآنی باشیم. همچنین در حاشیه این سفرها با خانواده‌های شهدا دیدار کرده و آنان را مورد تکریم قرار خواهیم داد.

وی با اشاره به اهمیت موضوع استعدادیابی در استان‌ها افزود: باید استعدادهای قرآنی را در استان‌ها کشف کنیم تا آنان در آینده نزدیک مایه سربلندی دانشگاه آزاد اسلامی شوند.

بر اساس این تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی در همایش‌های ملی، مناسبت‌های مذهبی و ملی برنامه‌های سراسری و نشست‌های فراگیر خود از توانمندی‌های قرآنی حامد شاکرنژاد قاری بین‌المللی استفاده خواهد کرد. همچنین موسسه تلاوت با هماهنگی پژوهشکده قرآن و عترت کرسی‌های تلاوت به سبک مورد نظر مقام معظم رهبری را با حضور شاکرنژاد در واحدهای دانشگاهی برگزار می‌کند، به گونه‌ای که در طول یک سال تحصیلی هر استان حداقل یک بار از حضور وی بهره‌مند شود.

بر اساس بندهای دیگر این تفاهم‌نامه، کشف استعدادهای دانشجویان در حوزه قرآن، مستندسازی از کرسی‌های تلاوت، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در دستور کار خواهد بود. همچنین بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این تفاهم‌نامه محافل و کرسی‌های تلاوت قرآن در استان‌ها باید به گونه‌ای برگزار شود که اثربخش باشد.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، این تفاهم‌نامه برای مدت سه سال بین پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی و موسسه قرآنی تلاوت منعقد شده است که به امضای عبدالمجید طالب‌تاش رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی و حامد شاکرنژاد رئیس موسسه قرآنی تلاوت رسید. همچنین مواد این تفاهم‌نامه مورد تایید دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *