۴۵ تشکل حوزوی خواستار برخورد با برهم زنندگان امنیت مردم شدند

[ad_1]

به خبر خبرنگاران حوزه دانشگاه، چهل و پنج گروه و تشکل حوزوی در بیانیه‌ای، خواستار برخورد قاطعانه با برهم زنندگان امنیت مردم شدند. در متن این بیانیه آمده است: «وَ ما کانَ الْمُؤْمِنُونَ لِیَنْفِرُوا کَافَّهً فَلَوْ لا نَفَرَ مِنْ کُلِّ فِرْقَهٍ مِنْهُمْ طائِفَهٌ لِیَتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ وَ لِیُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذا رَجَعُوا إِلَیْهِمْ لَعَلَّهُمْ یَحْذَرُونَ»

«روحانیت در طول تاریخ همواره مورد اعتماد و محبوب قلوب امت بوده است و مردم در همه حوادث مهم تاریخی با اتکا به علما و روحانیت، اتفاقات بزرگ را رقم زده اند. امروز نیز چنین است و قاطبه مردم در مساجد و هیاتها و خیابانها از صمیم دل، به روحانیت ابراز ارادت می کنند.»

«سالهاست دشمنان دین سعی دارند با شایعات و شیطنتهای خود مردم را از روحانیت جدا کنند، اما این نقشه شوم به یمن بصیرت و آگاهی مردم بی ثمر مانده است. به نظر می رسد تلاش جدید دشمنان اسلام، جدا کردن روحانیت و علما از ملت است.»

«در روزهای اخیر هجوم عده ای انگشت شمار به چند روحانی جوان، سبب شده بوق های رسانه ای شیاطین، در صدد برآیند با سوءاستفاده از این ماجرا؛ اولا این گونه القا کنند که مردم به جان روحانیت افتاده اند و در ثانی در بین روحانیون و طلاب ترس ایجاد کنند!»

«بطلان هر دو مورد روشن است. روحانیت اگر از کشته شدن و ریخته شدن خون ترس داشت در هر حادثه مهمی پیشتاز ایثارگری و جانفشانی نبود و همواره در دل و جان آرزوی شهادت نداشت. یقینا عمل وحشیانه چند نفر معدود، با هر انگیزه ای، به پای مردم دیندار ایران نوشته نخواهد شد، چنانچه حضور افرادی که با سرقت لباس مقدس روحانیت، خلاف عدالت و مردم عمل می کنند در جرگه روحانیت و حوزه حساب نمی شوند.»

«امروز قاطبه روحانیت اصیل جزء طبقه متوسط و پایین جامعه هستند و درد و مشکلات  مردم  را با عمق جان حس می کنند. روحانیون و طلاب با همه وجود حافظ و مدافع نظام مقدس اسلامی مردم ایران هستند و در عین حال یکی از راههای مهم حفظ نظام را نظارت مستمر و سختگیرانه بر مسئولان می داند و در مطالبه حق و حقیقت و آرمانهای امام و مردم ذره ای پا پس نمی کشد.»

«افزون بر اتفاقات اخیر که برای تعدادی از روحانیون افتاده است، حوادث تلخ دیگری در سایر نقاط کشور نیز رخ داده است که روح ملت را خدشه دار کرده است و شایسته و بایسته است دست اندرکاران فرهنگی و نیروهای نظامی و انتظامی برای ارتقاء امنیت اخلاقی و اجتماعی کشور تلاش بیشتری را مبذول و دستگاه‌های مربوطه با بر هم زنندگان امنیت برخورد سریع و قاطعانه و بدون تسامح کنند. »

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما تشکل‌ها و گروههای حوزوی شهادت مظلومانه روحانیونی که در روزهای اخیر در لباس سربازی امام زمان عجل الله فرجه به لقای الهی پیوسته‌اند، را به محضر امام عصر و رهبری معظم و مراجع عظام و طلاب و خانواده ایشان تسلیت عرض کرده و برای آن مرحومان علو درجات را خواستاریم. همچنین  با ابراز همدردی با روحانی مجروح و خانواده ایشان، شفای عاجل و کامل ایشان را از پروردگار مسالت داریم. قطعا مسئولین وظیفه دارند به خانواده شهدا و جانبازان این حوادث به نحو مطلوب خدمت رسانی کنند. »

[ad_2]

مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *