4000 صندلی در دانشگاه علمی-کاربردی خراسان‌شمالی خالی است

[ad_1]

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه جامع علمی-کاربردی خراسان‌شمالی از وجود چهار هزار صندلی خالی در این دانشگاه خبر داد.

‌مهدی یوسفی در افزود‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهارکرد: براساس دفترچه انتخاب رشته امسال، مراکز علمی-کاربردی استان پنج هزار و 190 نفر ظرفیت پذیرش دانشجو را داشتند.

وی ادامه داد: پس از اعلام نتایج در مهلت مقرر برای ثبت‌نام 860 دانشجو نام‌نویسی کرده و پیش‌بینی می‌شود با در نظر گرفتن تکمیل ظرفیت این آمار به یک هزار و 190 نفر افزایش پیدا کند.

یوسفی با بیان اینکه با این تعداد ثبت‌نامی حدود 20 درصد ظرفیت مراکز علمی-کاربردی استان تکمیل خواهد شد، افزود: در حال حاضر 80 درصد از ظرفیت مراکز علمی-کاربری استان خالی باقی مانده است.

وی با بیان اینکه عمدتا گروه سنی 15 تا 30 سال بیشتر از ورود به دانشگاه استقبال کرده و علاقمند هستند، خاطرنشان کرد: براساس آمارهای موجود در سال 85 جمعیت کشور در این بازه سنی 35 درصد بود این در حالیست که هم اکنون این آمار 10 تا 15 درصدی کاهش یافته است.

یوسفی با تاکید بر اینکه خراسان شمالی نیز جزو استان‌هایی بوده که رشد جمعیتی منفی دارد، افزود: بدین ترتیب مراکز و دانشگاه‌ها با کمبود دانشجو مواجه هستند.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه جامع علمی-کاربردی خراسان‌ شمالی عنوان کرد: کاهش جمعیت دانشجویی از یک طرف و افزایش موسسات آموزش عالی نیز از طرف دیگر سبب شد تا ظرفیت بسیاری از دانشگاه‌ها از جمله علمی کاربردی خالی باقی بماند.

وی با اشاره به وجود 51 رشته کارشناسی ناپیوسته و 63 رشته کاردانی در مراکز علمی-کاربردی استان، یادآورشد: رشته‌های مقطع کارشناسی شامل مدیریت امداد و نجات، مدیریت بازاریابی، دستیار قضایی، نقشه برداری، مهندسی کامپیوتر، حسابداری، روابط مومی، معماری داخلی است.

یوسفی مدیریت بحران، حقوق ثبتی، مترجم زبان انگلیسی، شبکه‌های کامپیوتری، تربیت مربی مهد کودک، گیاهان دارویی، جوشکاری، متالورژی و تولید آلومینا، اطفاء حریق، امداد و نجات، امور فرهنگی و تکنولوژی ساخت طلا و جواهر را از رشته‌های مقطع کاردانی برشمرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *